Новини » Політика 13 грудня, 2018, 14:18
Президент: Через агресію в Чорному морі Росія втратила авторитет на міжнародному рівні
ZIK
ZIK

Росія втратила весь авторитет на міжнародному рівні. Покарання за дії в Азовському морі мають бути нагальними. Адже цілеспрямованим військовим нападом РФ переступила «червону лінію».

Про це говорив Петро Порошенко під час брифінгу Президента України та Генерального секретаря ООН.

«Проблеми в Азовському морі були центральними у нашій дискусії. Росія зробила відкритий агресивний акт. Я дякую Генсеку НАТО, що він розуміє нашу позицію», – підкреслює Петро Порошенко.

Президент України наголошує на тому, що Росія має негайно звільнити моряків, без жодних затримок.

«Також необхідно відновити доступ до українських портів на Азові та відновити безпечність навігації на цих територіях. Відкриваючи вогонь по наших кораблях, Росія перейшла «червону лінію». Ми не будемо відпускати цю ситуацію. РФ тільки збільшує свою агресію. В Азові ми бачили направлений військовий напад. Росія втратила весь авторитет на міжнародному рівні. Покарання за дії на Азовському морі мають бути нагальними», – каже Президент України.

НАТО буде слідкувати за справами на Азові і забезпечуватиме безпеку, запевняє Петро Порошенко.

«Ми підтримуємо відкриття місії НАТО на Азовському морі для того, щоб забезпечити краще розуміння у всьому регіоні. Україна буде брати участь у програмі Rasp. Також я вдячний за прогрес, покращення інфраструктури в Україні. Ми цінимо допомогу, яку отримує держава, спільні військові тренування. Ми вдячні НАТО за покращення супутникових комунікацій. Цей ступінь кооперації вже відбувся, коли я зустрівся з генсеком НАТО», – наголошує Президент України.

Також НАТО дуже допоміг українській кібербезпеці, звертає увагу Петро Порошенко.

«Я хочу продовжувати рухатися в цьому напрямку. Крім того, дякую за покращення інфраструктури виборів. Порядок денний реформ, контроль наших військових сил – у нас була дуже хороша співпраця і у цих сферах. Ми дуже вдячні за те, що союзники допомагали Україні в реформі сектора безпеки», – зазначає Президент України.

Петро Порошенко підкреслив: Україна вдячна партнерам і НАТО за те, що двері альянсу відриті.

«Ми – країна, яка набрала свій авторитет. Дивлячись на агресивні дії Росії, вважаємо, що наші партнери тільки посилять співпрацю. Україна – це чи ненайбільш впливовий партнер НАТО, в майбутньому ми, як частина ЄС, будемо відповідати за східну частину альянсу», – додає Президент України.

До слова, сьогодні ж генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що НАТО передасть Україні обладнання для захищеного зв’язку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:31 :05