Новини » Політика 13 грудня, 2018, 13:22
Правозахисниця: Після вручення премії Сахарова, увага тюремників до Сенцова буде прикута ще більше
ZIK
ZIK

5 жовтня у Росії заявили про те, що український політв’язень Олег Сенцов припинив голодування, яке він оголосив ще 14 травня. Зараз з’явилася інформація, що його хочуть перевести з медичної частини у колонію. Тому премія імені Сахарова, яку вручили Сенцову у Європарламенті, може зменшити персональний тиск на нього. Але погано те, що тепер будуть відстежувати кожен його крок і каратимуть за найменші порушення.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорила член російської правозахисної групи Тетяна Щур.

«Я думаю, що вручення премії імені Сахарова може вплинути на Сенцова як добре, так і погано. З позитивного, його можуть припинити принижувати, ображати чи застосовувати тортури. Тим більше, як нам повідомили, його повинні перевести з медичної частини до колонії, де перебуває близько 100 осіб. Тому негативом буде те, що там тривають постійні перевірки, але не лише у цьому проблема», – розповіла Щур.

За її словами, у колонії в Лабетнангі  немає приватного простору, який є дуже важливим саме для Сенцова.  Адже він працює і активно займається творчістю. Тому для нього це буде дуже важко.

«Щодня у колонії тривають перевірки і до певної температури засуджені перебувають на вулиці 40-50 хвилин, поки не проведуть перекличку. Але це північ і там дуже холодно, а в Олега немає теплих речей. Адже у нього залишилося лише те, що він мав рік тому. Тому можете собі уявити, в якому воно зараз стані», – наголосила вона.

Тому, на її думку, вручення премії є гарним жестом. Але більшість проблем нікуди не зникне.

«Можливо, зараз до Сенцова не будуть застосовувати персональний тиск. Але погано те, що будуть відстежувати кожен його крок і мінімальне порушення закону. Наприклад, фіксуватимуть те, що він не привітався, не пришив бірку на бушлат, став не так, як треба, повернувся не так», – вважає Щур.

Нагадаємо, у Страсбурзі відбулась церемонія вручення правозахисної премії Європарламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова, якої цього року удостоєний незаконно ув’язнений в Росії український режисер Олег Сенцов. Нагороду отримала його двоюрідна сестра Наталія Каплан.

Раніше засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов написав листа, у якому висловив сподівання, що його «почують» під час церемонії вручення саме премії імені Сахарова.

До слова, 12 грудня, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що позиція президента Росії Володимира Путіна щодо долі незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова залишається незмінною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 16:29 :03