Новини » Політика 13 грудня, 2018, 15:26
Порошенко: Європейська Рада виділила 4 мільйони євро для гуманітарної допомоги на Донбасі
ZIK
ZIK

У світової спільноти є цілий спектр можливостей, які вона може використовувати проти Росії. Можливе закриття портів для суден РФ – лише один пункт із цього списку.

Про це під час спільного брифінгу із віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом, який транслював телеканал ZIK, заявив Президентом України Петро Порошенко.

Він наголосив: найперше усі повинні розуміти, що санкції – це не покарання, а сигнал Росії про те, що потрібно негайно повернути українських моряків та кораблі і надати свободу судноплавству.

«Якщо ні, у нас є великий список можливостей, які міжнародна спільнота, включаючи НАТО і ЄС, може використовувати. Ми вже почали ці перемовини. Наприклад, йдеться про зупинення дозволу для російських кораблів заходити в порти США та держав-членів Альянсу», – розповів Порошенко.

За його словами, це ще одна реакція на дії Росії, яка перетворює Азовське море на внутрішнє озеро, і спроби зупинити судноплавство у Керченській протоці.

«Звичайно, увесь список того, що ми могли б використовувати, є досить довгим. Санкції потрібно обговорювати дуже конкретно і використовувати цілеспрямовано. Як ви розумієте, наша ціль: повернення моряків і забезпечення умов для вільного судноплавства», – підкреслив Порошенко.

У свою чергу, віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зазначив: пакет макроекономічної допомоги від ЄС буде для України ще важливішим, враховуючи акти російської агресії.

«Адже це, звичайно, негативно впливає на українську економіку. Особливо – на припортові міста. Нам потрібно подивитись, як цілеспрямовано направлятимемо допомогу до прибережних регіонів Азовського моря. Це також наголошує на важливості взагалі надходження такої допомоги Україні», – вважає Домбровскіс.

За його словами, Україна зможе виконати умови для другого траншу, які зараз обговорюються, адже це в інтересах її економіки.

«Ми говоримо про секторальну реформу чи покращення збору податків. Таким чином розбудовуватимемо ситуацію на цій основі. Адже говоримо про зміцнення економічного зростання, а не лише покращення ситуації в Азовському морі», – підкреслив Домбровскіс.

Водночас, Петро Порошенко заявив: Європейська рада ухвалила рішення про виділення 4 мільйонів євро для гуманітарної допомоги Донбасу.

«Це ще один результат наших зустрічей та співпраці. Я вітаю і ЄС, і мешканців Донбасі із цим надзвичайно важливим рішенням», – підкреслив Петро Порошенко.  

Як повідомлялось, днями Європейський Союз перерахував Україні 500 млн євро першого траншу нової програми макрофінансової допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:35 :28