Новини » Політика 13 грудня, 2018, 15:47
Порошенко: Путін ненавидить європейський успіх України
ZIK
ZIK

Міжнародна спільнота визнала відкритий акт агресії Росії щодо України. Тому відповідні заяви Європейського парламенту та Єврокомісії стали дуже важливими. Адже йдеться про негайне і безумовне звільнення українських моряків, трьох кораблів та відновлення судноплавства у Керченській протоці. І така позиція є дуже важливою, бо Путін ненавидить європейський успіх України.

Про це на брифінгу Президента України та віце-президента Єврокомісії говорив Петро Порошенко.

«Два тижні тому українські кораблі стали жертвами російського флоту, адже відбулась груба провокація, а також акт агресії стосовно суверенної України.  І те, що Європарламент, а згодом і Єврокомісія підтримали Україну, продемонструвало, що дійсно відбувся акт агресії, а не просто провокація», – сказав Порошенко.

Він наголосив, що Україна закликає Європейський парламент ввести додаткові санкції проти Росії. І якраз заява Європарламенту допоможе розпочати переговори у цій сфері, бо координація з партнерами із США розвивається у цьому ж напрямку.

«Резолюція Конгресу США показує, що ми працюємо у тісній координації.  Тому  наразі продовження санкцій ЄС проти Росії щодо невиконання Мінських угод, через незаконне будівництво мосту через Керченську протоку, а також за незаконні, так звані, вибори в окупованому Донбасі є дуже важливими. Ми дуже вдячні ЄС за міцну позицію, адже нам треба збільшувати міжнародний тиск на Росію і назвати речі своїми іменами», – зазначив він.

Він також розповів, що зараз активно ведуться перемовини щодо звільнення захоплених моряків та кораблів.

«Ми бачимо, що відбувся відкритий акт агресії і світ це визнав. Саме тому заява Європейського парламенту була дуже важлива, бо її також використала Єврокомісія. Йдеться про негайне і безумовне звільнення українських моряків, а також трьох кораблів та відновлення судноплавства у Керченській протоці», – говорив Порошенко.

Тому він заявив, що позиція України і міжнародної спільноти має бути міцною. Бо є речі, яких дуже боїться РФ.

«Росія боїться трьох речей: єдності і солідарності, міжнародної присутності в Україні, а також Путін ненавидить європейський успіх України. Саме останнє для України є додатковою мотивацією рішучіше проводити реформи, а також повертати державу до європейської сім’ї. Тому ми дуже вдячні за позицію Єврокомісії і демонстрацію того, що двері ЄС відкриті для України», – наголосив він.

Як повідомлялось, днями Європейський Союз перерахував Україні 500 млн євро першого траншу нової програми макрофінансової допомоги.

До слова, 23 листопада, Президент України також провів зустріч із президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером.

Читайте також: Експерти озвучили прогноз щодо курсу гривні до закінчення воєнного стану

Читайте також: Експерти озвучили прогноз щодо курсу гривні до закінчення воєнного стану
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:03 :16