Полонений командир «Яни Капу» Олег Мельничук відмовився давати свідчення російському «слідству»

Олег Мельничук

Командир рейдового буксира «Яни Капу» Олег Мельничук відмовився давати свідчення російському «слідству» і нагадав росіянам, що є військовополоненими.

Про це написав у Facebook адвокат з команди захисту військовополонених українських моряків Едем Семедляєв, – повідомляє Українська правда.

Семедляєв 12 грудня зустрівся зі своїм підзахисним.

За даними адвоката, в середу «пройшли слідчі дії» стосовно Мельничука.

«У своїх свідченнях він (Олег Мельничук) вказав, що відповідно до Женевської конвенції є військовополоненим, винним себе не вважає і не дає будь-яких свідчень... Олег в міру своїх сил підтримує свою команду, а також просив подякувати всім, хто допомагає українським морякам», – розповів адвокат.

Семедляєв зазначив, що слідчі ФСБ хочуть закрити рота адвокатам, тому вимагають від захисників підписувати «підписку про нерозголошення даних попереднього слідства».

«На що я відповів, що не можу підписати настільки «серйозний» документ, оскільки мені не ясно, які саме дані я не маю права розголошувати. Слідчий так і не зміг конкретизувати свою вимогу, після чого знайшов двох «студентів-понятих», які погодилися підписати», – додав адвокат.

Раніше стало відомо, що утримуваний в московському СІЗО «Лефортово» командир малого броньованого артилерійського катера ВМС України «Бердянськ» Роман Мокряк не даватиме ніяких свідчень до звільнення його екіпажу.

Нагадаємо, 25 листопада у Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ протаранили та відкрили вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України.

Росіяни захопили 2 українських катери, 1 буксир та 24 українських військовослужбовців. Троє з українських моряків зазнали поранень. Усіх затриманих моряків та співробітників СБУ, які були на борту, було заарештовано. Їм висунули звинувачення у «порушенні кордону».

Заарештованих українців етапували до Москви у СІЗО «Лефортово», трьох поранених утримують у медблоці слідчого ізолятора «Матроська тишина».

За словами уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денисової, статус українських моряків як військовополонених, згідно з Женевською конвенцією, передбачає «особливу» модель звільнення.Loading...