Новини » Політика 13 грудня, 2018, 12:20
Політолог: Закриття портів для кораблів РФ продемонструвало б, що Європа розуміє загрозу ситуації
ZIK
ZIK

Наприкінці зими мине уже п’ять років, відколи Росія розпочала свою агресію проти України. Однак досі світове товариство не виробило адекватної відповіді на такі дії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив політолог Андрій Миселюк.

Він зауважив, що вже наприкінці зими виповниться п’ять років з часу анексії Криму і збройного конфлікту на Донбасі. Однак, події у Керченській протоці продемонстрували, що досі ані у Європейського союзу, ані в світового співтовариства в цілому немає адекватної відповіді на агресію Росії.

«Бачимо, що спочатку була анексія Криму – цієї відповіді не з’явилось, потім – так звана повзуча анексія Азовського моря. А те, що відбулось у Керченській протоці, стало її апогеєм. Та, на жаль, це все нагадує ситуацію, що була навесні 2014 року, коли у ЄС політики висловлювали «глибоке занепокоєння», ставили політичні ультиматуми на рівні заяв до Росії. Проте бачимо, що досі не можемо стверджувати про конкретні механізми світового співтовариства, які б могли протидіяти Росії», – підкреслив політолог.

До того ж, у ЄС немає і єдності думок щодо того, чи вводити нові санкції.

Та, на його думку, дійсно дієва пропозиція пролунала від Німеччини. Зокрема, наступниця Меркель у ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер наголосила на необхідності заборони входження до портів ЄС та США російським кораблям.

«Це б справді було відчутним для РФ. Звичайно, не можна обмежуватись лише таким, та це було б кроком, який демонстрував би, що Європа усвідомлює загрозу ситуації і до чого це може призвести», – підкреслив Андрій Миселюк.

Як повідомлялось, Європарламент закликав країни-члени закрити для російських суден, які прибувають з Азовського моря, доступ до портів ЄС, поки Росія не звільнить прохід Керченською протокою в Азовське море.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 16:59 :36