Новини » Політика

Мусій повідомив, яких саме культових споруд стосуватиметься розподіл церковного майна

ZIK

Розподіл церковного майна стосується тільки великих культових споруд – таких, як лаври, і вони належать виключно державі. Тоді як питання переходу в ту чи іншу церкву – передусім, вибір громади, а не одного священика. Отже, все майно залишається у людей.

Таку думку висловив народний депутат України Олег Мусій в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Насправді, міркує депутат, розподіл церковного майна стосується тільки великих культових споруд – таких, як лаври. Це Києво-Печерська та Почаївська лаври. «Вони належать державі, і ніякій церкві не дозволено претендувати на таке майно. Тому якщо є тимчасова оренда приміщень цих храмів, то вона завершиться, після того буде поставлена остаточна крапка», – пояснив Олег Мусій.

Депутат підкреслює, що питання переходу в ту чи іншу церкву – передусім, вибір громади, а не одного священика. Отже, все майно залишається у людей.

«Якщо громада збере необхідну кількість підписів і прийме відповідне рішення перейти в єдину церкву, то такою є воля людей. До того ж релігійні громади, відповідно до українського законодавства, реєструє державний орган», – зауважив Олег Мусій.

Як повідомляли, єпископи Української православної церкви Московського патріархату масово повертають запрошення Константинопольського патріарха Варфоломія до участі в об’єднавчому соборі. За даними УПЦ МП, це вже зробили понад 50 єпископів цієї церкви. Loading...