Новини » Суспільство 13 грудня, 2018, 0:05
«Країна чудес»: суддя Клименчук пояснила причину свого рішення щодо Насірова
Роман Насіров. Фото: Микола Тис/ZIK
Роман Насіров. Фото: Микола Тис/ZIK

Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення про поновлення Романа Насірова на посаді глави ДФС через недоведеність наявності у нього подвійного громадянства, через що його раніше звільнили.

Про це заявила головуючий суддя Наталія Клименчук, – повідомляє «Судово-юридична газета».

Суддя Клименчук заявила, що у зв’язку з «суспільним резонансом» вважає за необхідне пояснити основні мотиви прийняття свого рішення.

Вона нагадала, що у лютому 2018 року Насіров подав позов, у якому спростував інформацію про наявність у нього громадянства Великої Британії. Насіров наполягав на тому, що рішення про звільнення ухвалювалось із порушенням, оскільки цьому не передувало відповідне подання прем’єр-міністра.

Зазначається, що справа розглядалася майже рік «у зв’язку з надмірним навантаженням суддів Окружного адміністративного суду Києва».

«Судом було встановлено, що єдиним документом, в якому згадується наявність у позивача подвійного громадянства, є адресоване міністру фінансів України лист посольства Великої Британії, в якому йдеться про надання НАБУ якоїсь інформації щодо Романа Насірова, в тому числі тієї, що стосується його британського громадянства. Також зазначено, що матеріали, які підтверджують цей факт, будуть надані відповідно до міжнародних Конвенцій», – йдеться у заяві судді.

Водночас, на думку суду, «такий лист саме по собі викликає сумніви», оскільки, хоч його відправником і вказано посольство Британії, він не підписаний уповноваженим послом.

Крім того, лист свідчить про нібито існування матеріалів, що підтверджують подвійне громадянство позивача. Водночас суду таких документів надано не було.

«Відповідно, у суду при розгляді справи не було підстав для встановлення факту подвійного громадянства Р. Насирова, в зв’язку з чим був зроблений висновок про безпідставність звільнення позивача», – наголошується у заяві судді.

Крім того, зазначає суддя, підставою задоволення позову послужило пряме порушення порядку ухвалення рішення про звільнення Насірова з посади глави ДФС. Звільняти з цієї посади, згідно з нормами чинного законодавства, можна виключно на підставі рішення Кабміну. Цьому має передувати внесення прем’єр-міністром відповідного подання.

«Разом з тим при розгляді справи судом було встановлено, що прем’єр-міністром України подання про звільнення Насірова на розгляд Кабінету міністрів не вносив. Це підтверджує невідповідність оскаржуваного рішення вимогам зазначеної вище статті 2 КАС України і в черговий раз свідчить про протиправність оскаржуваного рішення», – підкреслила суддя.

Як повідомлялось раніше, поновлення Насірова показує, що судову реформу треба буде почати заново.     

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 02:02 :19