Новини » Економіка 13 грудня, 2018, 16:21
Козак: Підвищення пенсійного віку – невідворотне
ZIK
ZIK

Підвищення пенсійного віку в Україні – невідворотне. Адже зараз Україна входить у демографічну яму, де різниця в кількості між тими, хто виходить на роботу і тих, хто йде на пенсію, зростає. До того ж, багато українців працюють закордоном, тож там і сплачують соціальні внески.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив координатор Громадянської платформи «Нова Країна» Тарас Козак.

Він наголосив: пенсійна реформа, яку проводили у 2017 році, фактично, нічого не змінила. Там були передбачені правильні кроки, однак, на жаль, показники дефіциту Пенсійного фонду та сплата ЄСВ чи інші дані не покращуються.

«Тих, хто працює, все менше – зокрема, через те, що зараз Україна входить у демографічну яму, коли стає дуже мало громадян віком 20-22 роки, які починають працювати. В середньому їх по 200 тисяч дівчат і хлопців. У той час на пенсію починає виходити покоління, що народилось у «багаті 50-ті». Їх, приблизно, по 400 тисяч чоловіків та жінок», – розповів Козак.

Тож, за його словами, щороку кількість працюючих скорочується на кілька сотень тисяч осіб. 

«Ще однією причиною є те, що велика частина працює не в Україні, а закордоном. Відповідно – сплачують внески там. Після того, коли вони закінчують роботу, стають старенькими і повертаються в Україну, вимагають від української держави пенсій. Тобто, видатки стають все більшими, а доходи – меншими», – зазначив експерт.

Пенсійна ж реформа цього не виправила. Тому, на його думку, єдиним виходом є підвищення пенсійного віку. До того ж це вже стає світовою тенденцією.

Що ж до показників середньої тривалості життя, то, на його думку, зараз вони зростають – за період незалежності уже більше, ніж на два роки.

«Сьогодні українці живуть довше, ніж у 1991 році. Це теж потрібно брати до уваги. Також коли говорять, що середня тривалість життя чоловіка становить 62-63 роки і при цьому, що вийшовши на пенсію, він взагалі її не отримуватиме, це маніпуляція. Адже є і показники середньої очікуваної тривалості життя 60-річного громадянина. Вони становлять ще десь до 15 років», – розповів Козак.

Відтак, в середньому, громадяни, вийшовши на пенсію, отримуватимуть її ще 12-15 років.

«Підвищення пенсійного віку – невідворотне, якщо хочемо, щоб пенсія хоча б щось означала. Адже в іншому випадку пенсія буде вже не 2,5 тисячі, як сьогодні, а десь півтори», – підкреслив Тарас Козак.

Як повідомлялось раніше, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявив, що з березня 2019 року відбудеться наступний етап підвищення пенсій. Надалі ж вже щорічно осучаснення пенсій буде проводитися автоматично. Розмір підвищення становитиме від 17-ти до 40 відсотків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:11 :41