Новини » Політика 13 грудня, 2018, 21:45
Каплін пропонує рецепт зниження ціни на газ в чотири рази
ZIK
ZIK

Забравши з платіжок ренту і ПДВ, ліквідувавши «Нафтогаз» та оптимізувавши видатки «Укргазвидобування», ціна на газ в Україні може стати 2250 грн за тисячу метрів кубічних.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін.

Відповідаючи на питання глядача, Сергій Каплін розповів про свою стратегію зниження ціни на газ в 4 рази:

«Я хочу наголосити на 4 ключових факторах, через які нам потрібно знижувати ціну на газ. Перше – українець витрачає 45% своїх доходів на комунальні платежі. Здавалося б, що ця цифра для країни, яка переживає енергетичну кризу, яка має низькі зарплати і пенсії, логічна. Але я б хотів зауважити, що в Європі ці цифри зовсім інші. Вони значно нижчі. Тому навіть у цьому розуміння ціна на газ та обсяг видатків повинні бути меншими», – зазначив Каплін.

За його словами, друга важлива складова – видобуток власного газу.

«Хочу наголосити, що за останні 10 місяців «Укргазвидобування» збільшила видобуток газу майже на 90 млн кубометрів газу. Усього – 11,4 млрд кубометрів газу. Цього достатньо, щоб при раціональному використанні енергоресурсів задовольнити потреби українського населення. Наша країна посідає 30-те місце у світі за обсягом видобутку й обсягом запасів газу», – зауважив політик. 

Також пан Каплін розповів про ще одну складову, через яку він пропонує знижувати ціну на газ в Україні.

«У Конституції зазначено, що надра належать народу України. Тому будь-які фокуси, пов’язані із тим, щоб взяти під контроль «рубильник» і виключати простому українцеві газ і світло, коли він не платить повну ціну, є профанацією і злочином проти українського народу», – наголосив Каплін і додав, що влада пішла на геноцид українців, додавши до платежів собівартості газу ПДВ і ренту.

Каплін переконаний, що забравши з платіжок ренту й ПДВ, ліквідувавши «Нафтогаз» та оптимізувавши видатки «Укргазвидобування», ціна на газ в Україні може стати 2250 грн за тисячу кубічних метрів.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, ухвалила рішення про підвищення тарифів на тепло для 18 із 26 запланованих постачальників. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 20:10 :36