Новини » Політика 13 грудня, 2018, 19:24
Главі УПЦ МП Онуфрію нагадали згоду щодо автокефалії
ZIK
ZIK

Під час Вселенського собору, який відбувся в Україні ще 1991-го року, прямо говорилося про те, що незалежна церква у незалежній державі є канонічно виправданою й історично неминучою. І під цим рішенням тоді підписався нинішній очільник УПЦ МП Онуфрій.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України кількох попередніх скликань Іван Заєць.

Іван Заєць зауважив, що у 38 правилі Вселенського собору йдеться про те, що устрій церковних справ повинен відповідати політичним і громадським формам.

«А якщо ми згадаємо те, коли надавалася автокефалія Грузинській церкві у 1943-му році, то там прямо сказано про те, що незалежні держи повинні мати автокефальні церкви.

Тому в плані канонічності тут немає взагалі предмету дискусії. Щодо питання права віросповідання, тут теж немає ніяких питань.

Тому давайте говорити відверто, що той, хто заперечує можливість створення Української помісної православної церкви, то він займається антиукраїнською та антидержавницькою діяльністю», – заявив гість програми.

Іван Заєць каже, що зараз автокефалія УПЦ потрібна, як ніколи. Він також звернув увагу на те, що під час Вселенського собору, який відбувся в Україні ще 1991-го року, прямо говорилося, що незалежна церква в незалежній державі є канонічно виправданою та історично неминучою.

«І під цим рішенням тоді підписався нинішній очільник УПЦ МП Онуфрій. Тому давайте не робити стрибків зліва направо, а давайте будемо робити все послідовно», – акцентував екс-нардеп.

Нагадаємо, речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) заявив, що томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року.

Заступник голови СБУ Віктор Кононенко заявив про викриття підготовки провокацій довкола Об'єднавчого собору за участі настоятеля Києво-Печерської лаври.

Кононенко підкреслив, що з втратою впливу на Україну в релігійній сфері Російська Федерація втрачає значну можливість впливати на ситуацію в країні загалом. 

Читайте також: В УПЦ МП хотіли засудити українців, а викрили свого патріарха Кирила

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:59 :21