Новини » Світ 13 грудня, 2018, 16:25
Генсек ООН прибув в останній день мирних переговорів щодо Ємену
Учасники мирних переговорів між сторонами збройного конфлікту в Ємені у Стокгольмі, Швеція. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Учасники мирних переговорів між сторонами збройного конфлікту в Ємені у Стокгольмі, Швеція. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Очільник ООН Антоніу Гутерреш особисто долучиться до мирних переговорів між сторонами збройного конфлікту в Ємені в останній їх день, у четвер, для вирішення питання порту Худейда.

Про це повідомляє «Укрінформ», посилаючись на Reuters.

«Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутерреш прибув пізно в середу до Швеції, щоби в четвер особисто взяти участь в останньому дні мирних переговорів між сторонами єменської війни. Зокрема – щоби посприяти вирішенню питання про стратегічно важливий порт Худейда», – йдеться в повідомленні.

Порт Худейда є останнім важливим питанням цих переговорів, яке ще так і не вирішене.

Слід нагадати, що в ході перемовин, які тривають в одному із замків під Стокгольмом, воюючі сторони вже домовилися про обмін полоненими, відкриття аеропорту Сани та відновлення експорту нафти й газу.

Як відомо, західні країни здійснюють тиск на проіранських хуситів та просаудівський уряд Ємену з метою знаходження між ними мирного врегулювання конфлікту, який забрав із 2015 року вже більше 10 тисяч життів та поставив мільйони місцевих жителів перед загрозою голоду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 05:16 :33