Новини » Політика 13 грудня, 2018, 18:17
Експерт із питань євроінтеграції назвав документ, який заважає присутності НАТО в Азові
ZIK
ZIK

Навіть наближення кораблів НАТО до Керченської протоки з боку Росії очевидно буде заборонятися. А у випадку, якщо виникне якийсь конфлікт і супротив, то це вже означатиме початок Третьої світової війни.

Таку думку висловив дипломат, керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Передусім, після такої заяви Президента про відкриття місії в Азовському морі потрібно уважно переглянути всі документи, щоб зрозуміти, що саме мається на увазі. Утім, на мою думку, мова йде виключно про спостереження. Адже навряд чи країни-члени НАТО підуть на те, щоб розмістити військову базу НАТО на території України, і я навіть не можу собі уявити такої ситуації», – прокоментував Василь Філіпчук.

Найвірогідніше, припускає експерт, це буде присутність кількох офіцерів зі штаб-квартири НАТО, які будуть розміщуватися в одному з приазовських міст і слідкувати за ситуацією.

«Я маю дуже великі сумніви, що кораблі НАТО можуть з’явитися в акваторії Азовського моря. Адже для цього, насамперед, потрібно денонсувати угоду по Азову, яка дозволяє Росії мати право вето на захід суден третіх країн в акваторію Азовського моря.

Але навіть після денонсації такої угоди розміщення кораблів НАТО на Азові буде означати виведення ситуації з українсько-російським протистоянням на новий рівень, і навряд чи в НАТО зараз наважаться на таке», – вважає Філіпчук.

Він також пояснив, що якщо є політичне рішення, то кораблі НАТО можуть дійдуть до Керченської протоки за три дні.

«Станом на сьогодні кораблі НАТО можуть на запрошення України з дозволу Туреччини перетнути Босфор і Дарданелли і три тижні перебувати на Чорноморській акваторії. Але якщо йдеться про Азов, то тут уже вступає в дію угода від 2003 року про статус Азовського моря. І навіть наближення кораблів НАТО до Керченської протоки з боку Росії очевидно буде заборонятися. А у випадку, якщо виникне якийсь супротив, то це вже Третя світова війна – не думаю, що НАТО наважиться на таке», – підсумував Василь Філіпчук.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія втратила весь авторитет на міжнародному рівні. Покарання за дії в Азовському морі мають бути нагальними. Адже цілеспрямованим військовим нападом РФ перетнула «червону лінію».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 09:54 :11