Новини » Політика 13 грудня, 2018, 15:05
Домбровскіс: За останні 5 років Україна провела більше реформ, ніж за попередні двадцять
ZIK
ZIK

Зараз Єврокомісія обговорює із Україною умови щодо другого траншу. Та важливо, що кількість реформ, що запроваджуються в Україні протягом останніх п’яти років, вражає. За цей час їх здійснили більше, ніж за усі попередні роки незалежності.

Про це під час спільного брифінгу із Президентом України, який транслював телеканал ZIK, заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Він наголосив: той факт, що Україна отримала перший транш від ЄС, означає, що держава виконала відповідні вимоги. Йдеться, зокрема, про реформи у сфері боротьби з корупцією, покращення корпоративного врядування державних підприємств і управління громадськими коштами.

«Тепер ми обговорюємо умови для другого траншу, який стосується також секторальних реформ, у тому числі – і щодо енергетики. Та треба сказати, що за останні п’ять років кількість реформ, що запроваджуються, дійсно вражає. За цей час було здійснено більше реформ, ніж за останнє двадцятиріччя», – зазначив Домбровскіс.

Окрім того, він зауважив, що реформи запроваджуються у складних ситуаціях, в контексті агресії Росії.

У свою чергу, Президент України Петро Порошенко підкреслив: щодо пакету підтримки, то там йдеться про «абсолютно конкретні напрямки».

«Зокрема, наприклад, про відбудову мікрорайону «Східний», який у 2015 році потрапив під обстріли систем залпового вогню. Тож дуже символічно, коли ЄС долучиться до цієї допомоги. Також сюди належать і станції водоочистки на Донбасі, відбудова доріг і електрифікація залізничного сполучення для забезпечення надійності зв’язків інфраструктури», – розповів  Порошенко.

За його словами, розглядалось навіть «символічне шевство» окремих країн-членів Євросоюзу над населеними пунктами Донбасу.

«У нас є дуже позитивні приклади Литви, яка вже виділила один мільйон євро для співпраці із Авдіївкою, позитивні приклади Німеччини. Тож я дуже дякую Єврокомісії за підтримку цієї практики і спеціальнууваги, яку ЄС приділить до розвитку звільненого Донбасу і територій Приазов’я», – зазначив Президент.

Адже, за його словами, для України дуже важливо, щоб люди, які були звільнені від російської окупації, відчули пріоритетне піклування Української держави та партнерів із Євросоюзу.

Як повідомлялось, днями Європейський Союз перерахував Україні 500 млн євро першого траншу нової програми макрофінансової допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:13 :59