live
Новини » Суспільство 97

«Добрий ZIK» подарував балерині поїздку в Грузію

ZIK

Життя Алли Сердцевої схоже на історію Попелюшки. Вона пережила багато горя, та зрештою пізнала щастя. Як складно не було б, жінка жодного разу не зійшла зі свого шляху. Вона із чотирьох років – балерина. Сьогодні їй 73 і Алла досі вчить дітей не лише танцювати, а й високо тримати голову у всіх життєвих негараздах.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK.

У важкі 40-ві роки батьки Алли Сердцевої жили у Санкт-Петербурзі. Тато – художник, а мати – оперна співачка у Маріїнському театрі.

В часи репресій і переслідувань батько Алли на транспаранті зобразив малюнок, за який влада назвала його ворогом народу. Через це його забрали у невідомому напрямку, неначе річ.

Мама з Аллою і старшим братом мусили тікати і потрапили у Львів. Але тут їх не чекали. Сім’я не мала де жити, а тому оселилася у підвалі. Матір Алли, колишня оперна співачка, щоб заробити хоч на шматок хліба, прибирала чужі помешкання.

«Я пам’ятаю ті жахливі часи, коли на тиждень для всієї сім’ї було вісім картоплин. Більше мама не могла придбати. Ми варили картоплю в мундирах, додавали сонячну олію, шматочок чорного хліба, сіль. Бувало, що їжу ми могли мати раз на два дні. Коли хтось на вулиці лишав недогризок, я його підбирала, струшувала пісок і їла. Нічого страшного», – розповідає Алла Сердцева.

У таких понурих реаліях, здавалося, що маленьку Аллу нічого хорошого у майбутньому не чекає. Але доля розпорядилася по-іншому.

«По сусідству жила Галіна Карлівна, яка була ведучою балериною нашого Львівського оперного театру. Вона написала заяву у відділ кадрів, щоб з її зарплати забирали гроші на мою освіту», – пригадує Алла Сердцева.

Завдяки іншій балерині маленька замурзана Алла одягнула пуанти. Спершу її кроки були невпевненими, та вже згодом дівчинка не уявляла своє життя без сцени і улюбленого танцю.

«Я із чотирьох років у цій професії. Не могла б робити щось іншого. Я стала фанаткою балету», – ділиться Алла Сердцева.

Алла закінчила Львівську школу балету і хотіла танцювати далі, та всі її відмовляли, мовляв, балерина – це не професія. Хоч слова інших людей не вплинули на її бажання, та перешкодою стало тавро «дочка ворога народу». Лише після одруження, коли Алла змінила прізвище, їй вдалося вступити в училище культури і мистецтв.

У цей час народжується донька. Та це не стає перепоною для балерини. Вона підкорює сцену оперного театру Санкт-Петербурга, Львівської опери, їздить з гастролями за кордон. Однак одного дня трапилася біда.

«Чоловік займався лижним катанням. Він поїхав до Канади і там закохався в іншу. Я відпустила його з любов’ю, підписала всі документи про розлучення. Зараз він не спілкується ні зі мною, ані з донькою», – розповідає Алла Сердцева.

Згодом жінка знайшла нове кохання й через кілька років удруге вийшла заміж, народила синочка Максима. Все, здавалося б, добре, аж раптом підкралося горе.

«Виходжу з дому – бачу син лежить на землі. З’ясувалося, що Максим впав з другого поверху», –  пригадує Алла Сердцева.

Лікарі прогнозували повний параліч чи інвалідне крісло, бо у хлопчика повна анемія м’язів. Через пораду іншого медика, Алла купила підручник, аби вивчити будову тіла, кожну зв’язку. Тричі на день вона робила синові масаж. Зрештою, Максим пішов до школи своїми ногами. Відтоді Алла почала вчити дітей не лише танцювати.

«Я зрозуміла, що якщо я врятувала сина, то можу допомогти і іншим. В мене є талант, тому не можу його просто так змарнувати», – наголошує Алла Сердцева.

Алла Григорівна лікує без операцій, уколів і таблеток. До неї приносять дітей із ДЦП, паралічем, сколіозом, сутулістю. Вона ставить їх на ноги завдяки елементам класичного танцю і масажу.

Тому «Добрий ZIK» вирішив розповісти про Аллу Сердцеву і втілити її дитячу мрію, подарувавши поїздку в Грузію.

Loading...
Loading...
Loading...