Новини » Економіка

Державі повернуть Запорізький титано-магнієвий комбінат Фірташа, – рішення суду

Запорізький титано-магнієвий комбінат. Фото: Прилепа Олександр/УНІАН

Суд залишив в силі рішення про розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» і повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату.

Про це повідомляє САП у Facebook.

«12 грудня Центральним апеляційним господарським судом відмовлено в задоволенні апеляційних скарг відповідачів на рішення Господарського суду Запорізької області від 09.07.2018, яке повністю задовольнило позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького в інтересах держави до компанії «Толексіс Трейдинг Лімітед» (Кіпр) і ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» щодо розірвання договору про заснування цього товариства і повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату», – йдеться в повідомленні.

Згідно з положеннями Господарського процесуального кодексу, після прийняття таке рішення апеляційного суду набирає законної сили.

САП очікує оголошення повного тексту прийнятої Центральним апеляційним господарським судом постанови про відмову в задоволенні зазначених апеляційних скарг, що дозволить із залученням всіх уповноважених органів державної влади почати процедуру реального повернення комбінату державі.

В 2013 році нібито з метою залучення інвестицій на впровадження сучасних технологій та модернізації виробництва державне підприємство «ЗТМК» стало товариством з обмеженою відповідальністю.

Договір про заснування уклали з переможцем конкурсу ФДМУ – офшорною компанією Tolexis Trading Limited (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group, підконтрольній бізнесмену Дмитру Фірташу.

Фонд держмайна передав до капіталу товариства цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні ДП «ЗТМК».

Частка держави в ТОВ склала 51% (контрольний пакет), 49 % компанії належали бізнесмену Дмитру Фірташу (через кіпрську компанію «Tolexis Trading Ltd»).

Tolexis Trading Limited виділила 110 млн доларів США для фінансування модернізації виробництва. Роботи мали закінчитися у І кварталі 2015 року.

Повідомляється, що підприємство фактично передали в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій розтратили на погашення раніше створених заборгованостей ДП «ЗТМК» за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group.

У подальшому ці кошти були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

При цьому, на модернізацію виробництва було спрямовано лише 20 млн грн.

Loading...