live
Новини » Політика 237

Депутат пояснив, що означають епізоди провокацій напередодні об'єднавчого собору

ZIK

Той факт, що СБУ говорить тільки про деякі епізоди провокацій, спрямованих на зрив об'єднавчого собору і на створення ескалації в церковному середовищі, показує колосальне значення цієї події.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив депутат Київської обласної ради Олександр Горган.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, як гість програми сприймає оголошені сьогодні заяви СБУ про те, що їй вдалося випередити провокації, пов'язані з об'єднавчим собором, пан Горган сказав, що напередодні собору можуть бути активізовані всі потуги Росії, спрямовані на зрив цього процесу.

«Той факт, що СБУ говорить тільки про деякі епізоди провокацій, які стосуються і запланованих заходів, спрямованих на зрив собору і на створення певної атмосфери ескалації в церковному середовищі, демонструє, яке колосальне значення буде мати об'єднавчий собор, який пройде 15 грудня. Тому сьогодні ми повинні розуміти, що Україна перебуває напередодні історичної події, значення якої навіть нашому поколінню не вдасться збагнути», – зазначив депутат.

Також, коментуючи слова ведучої, яка запитала, чи варто було СБУ виносити цей епізод у публічний простір, пан Горган висловив переконання, що так. Він зазначив, що такі заходи з точки зору превенції абсолютно виправдані.

«Я переконаний, що експерти СБУ для попередження інших заходів, які сьогодні намагаються втілити на території України російські спецслужби, діють у той спосіб, який дає змогу нейтралізувати створення громадської думки стосовно напруги і готовності до насильницьких дій в частині церковного життя.

Потрібно розуміти, що залишилось зовсім небагато часу до того, щоб об'єднавчий собор відбувся, й обраний глава української православної церкви вирушив за томосом», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, заступник голови СБУ Віктор Кононенко заявив про викриття підготовки провокацій довкола об'єднавчого собору за участі настоятеля Києво-Печерської лаври. 

Читайте також: Патріарх Філарет не балотуватиметься на предстоятеля об’єднаної церкви, – релігієзнавець

Loading...
Loading...
Loading...