Новини » Світ 13 грудня, 2018, 19:35
Британія підходить до того, щоб забрати заявку про вихід із ЄС, – експерт-міжнародник
ZIK
ZIK

Через Brexit відновлюється проблема не тільки Північної Ірландії, а й Шотландії. Отже, це вже загроза розпаду Великої Британії.

Таку думку висловив дипломат, керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Зараз відбувається момент тріумфу лідерів ЄС, особливо Німеччини і Франції, які покарали Велику Британію так, що ще довго ніхто з країн не наважиться повторити такий виклик ЄС, який зробила Британія. Адже та ситуація, в яку себе завели британці, є настільки тупиковою, що з неї немає бодай якогось позитивного виходу», – констатував Василь Філіпчук.

Експерт пояснює, що всі висунуті умови є принизливими для Британії, втім одна з них найбільш критична для країни.

«Ключова ціль, заради якої британці голосували за Brexit, це мати право самостійно визначати свою політику. Але тепер виходить, що вони не можуть цього зробити, адже в них є Північна Ірландія. І якщо Британія відкидає митний союз, то це означає, що Північна Ірландія буде відірвана від решти острова митним кордоном. Тобто це ставить хрест на мирному врегулюванні північно-ірландського конфлікту», – зауважив Філіпчук.

До того ж через Brexit відновлюється проблема не тільки Північної Ірландії, а й Шотландії. Отже, це вже загроза розпаду Британії.

«Постає питання, що важливіше – контроль за торгівлею чи контроль за кордонами. І оскільки Британія вирішили зберегти кордони, то прийняла правила ЄС. Тому фактично країна залишається в ЄС, але вже без права голосу.

І як наслідок, вони нічого не отримали, а тільки погіршили свою ситуацію. Тому, на мою думку, на порядок денний ще раз буде поставлене питання щодо того, чи Brexit взагалі відбудеться. І в цьому важливим є рішення Європейського суду, який визнав, що країна, яка подала заявку про вихід, все ж може забрати її та залишитися в попередньому статусі», – зазначив Василь Філіпчук.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей намагається зберегти свою посаду, заявивши, що вихід Великої Британії з Євросоюзу доведеться відкласти або взагалі скасувати, якщо депутати-консерватори її звільнять.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:16 :33