Новини » Політика 13 грудня, 2018, 21:59
Безсмертний заявляє про вихолощення української дипломатії
ZIK
ZIK

Міжнародна політика України не оформлена, не носить цілісного характеру й не має випрацюваних механізмів реалізації. Крім того, дипломатичний корпус за останні роки настільки вихолощено й скорочено, що він не здатен виконувати функції представництва.

Про це в ефірі програми «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Роман Безсмертний.

Відповідаючи на запивання ведучого про те, чи провальна міжнародна політика України, пан Безсмертний сказав, що вона не оформлена, не носить цілісного характеру й не має випрацюваних механізмів реалізації.

«Іноді дуже важко й боляче спостерігати, як дипломатичні місії та зовнішньополітичні відомства не можуть виконати свої функції через відсутність елементарних матеріальних речей. Я вже не кажу про те, що дипломатичний корпус за останні роки настільки вихолощено й скорочено, що він не здатен переварити навіть ті елементарні об'єми, які треба для збереження його функцій представництва», – зазначив народний обранець.

Також, відповідаючи на запитання ведучого про те, чи можна воєнний стан розглядати як елемент зовнішньої політики України у відносинах з РФ, пан Безсмертний сказав, що це питання, безумовно, впливає на зовнішню політику і на міжнародні відносини в цілому регіоні. Він переконаний, що не треба думати, що введення воєнного стану – це лише внутрішні справи. Це річ, яка впливає і на центральноєвропейську, і на євроазійську політику. 

«Ми не в повній мірі зараз усвідомлюємо, що насправді відбувається, що треба робити і як треба діяти в момент введення воєнного стану. Причина тут дуже проста. Зараз стає очевидно, що всі наші уявлення, правила застосування, дії в умовах правового режиму воєнного стану залишилися в уявленнях приблизно Другої світової війни. Навіть якщо співставити те, що відбувається з рекомендаціями, які писалися Міністерству оборони, Генштабу, Президенту як Верховному головнокомандувачу, парламенту, та зараз навіть немає спроб це реалізувати», – зауважив Безсмертний.

За його словами, це викликає дуже серйозний резонанс і занепокоєння в сусідів. Вони починають прекрасно розуміти, що Україна має колосальні проблеми з питанням оборони й безпеки.

«Вони бачать, що чомусь 42 мільйони українців вважаю, що питання оборони й безпеки – це питання тільки людей в погонах, а це неправильно. А за останні роки ми маємо масу різних конфліктів і претензій з Польщею, Угорщиною, Болгарією, Румунією», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, 25 листопада катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів у районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

27 листопада Президент Петро Порошенко видав указ, який затверджує в Україні воєнний стан упродовж 30 днів у 10 областях  – Вінницькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 07:25 :24