Новини » Світ 13 грудня, 2018, 0:27
Американські політики та експерти просять у Трампа військової допомоги Україні
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Група американських політиків і громадських діячів звернулася до президента США Дональда Трампа з проханням максимально посилити санкції проти Росії і надати військову допомогу Україні в зміцненні оборонного потенціалу в Чорному і Азовському морях.

Про це повідомляє Хвиля.

45 громадських і політичних діячів направили Трампу лист від 12 грудня 2018 року, в якому зауважують, що агресія Росії проти українських судів в міжнародних водах поблизу Керченської протоки і Азовського моря становить серйозну загрозу міжнародній безпеці і вільному руху світової торгівлі. У листі наголошується, що «дії Росії вимагають рішучогї і чіткої відповіді від Сполучених Штатів».

«Пане президенте, в даний час ви можете швидко збільшити витрати Росії за її останні незаконні дії і продемонструвати готовність до підвищення ціни майбутньої агресії», – сказано в листі.

Підкреслюється, що ціна агресії для Москви повинна рости до тих пір, поки російські лідери не припинять підривати світ в Європі.

Підписанти пропонують американському керівництву почати з жорсткої реалізації та дотримання вже існуючих американських санкцій проти Росії в максимально допустимій законом мірі.

«Друге, впроваджувати додаткові заходи безпеки для посилення морських сил України, зокрема, шляхом надання таких систем, як радари, озброєння берегової оборони, ISR-обладнання (системи розвідки і спостереження – ІФ) і патрульні катери для захисту і стримування від майбутнього нападу на прибережні зони України в Чорному та Азовському морях», – сказано в листі.

«Третє, громадські та політичні діячі просять Трампа переконатися, що всі європейські союзники також твердо підтримуються своїх фінансових заходів щодо Росії, введені за її попередні незаконні дії в Криму, а також, щоб союзники зберігали потужну присутність НАТО в Чорному морі для захисту свободи навігації.

«По-четверте, негайно накласти нові або більш суворі санкції щодо російських фінансових інструментів і банків, включаючи Зовнішекономбанк (ЗЕБ), «Промсвязьбанк», Газпромбанк і Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ), – сказано в повідомленні.

П’ятий крок, пропонований Трампу підписантами, полягає в тому, щоб згуртувати європейських союзників США навколо мети переконати уряд Німеччини призупинити офіційну підтримку газопроводу «Nord Stream-2» через останню агресію Москви.

Шосте, продемонструвати готовність до нових і негайних санкцій США щодо газопроводу «Nord Stream-2».

«Передача правильного меседжу за допомогою дій зараз – демонстративно готуючись до введення додаткових санкцій в майбутньому – це мова, яку зрозуміє Володимир Путін. Ми можемо використовувати силу нашої фінансової системи, благонадійність нашого керівництва і дружбу наших союзників, щоб зробити Європу і США більш захищеними і безпечними.

Дійсно, ми протистоїмо агресії Росії, коли ми єдині з нашими європейськими партнерами і союзниками. Ми закликаємо вас до дії», – сказано в листі Трампу.

Лист підписали 45 осіб, в тому числі американо-британська журналістка і письменниця Енн Епплбаум (Anne Applebaum), аналітик американського центру The Atlantic Council Андерс Аслунд (Anders Aslund), колишній посол США в Україні Джон Гербст (John Herbst), командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі Фредерік Бен Ходжес (Ben Hodges), генерал армії США у відставці, командувач силами НАТО в Косово в період з 1997 по 2000 роки Уеслі Кларк (Wesley Clark), експерт інституту Брукінгса, екс-директор дослідницького департаменту Atlantic Council Аліна Полякова (Alina Polyakova), бізнесмен і дипломат жордж Уолкер III (George H. Walker III), колишній посол США в Росії, екс-заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу (Alexander Vershbow), старший науковий співробітник Програми міжнародної безпеки в Атлантичній раді США (AtlanticCouncil), син політолога, радника з нацбезпеки 39-го президента США Джиммі Картера Збігнева Бжезинського Ян Бжезінський (Ian Brzezinski) та інші.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 02:55 :29