Новини » Економіка 12 грудня, 2018, 14:29
Южаніна: Підготовано низку змін до порядку розмитнення авто
Автомобілі з іноземною реєстрацією. Фото: epravda.com.ua/Дмитро Ларін
Автомобілі з іноземною реєстрацією. Фото: epravda.com.ua/Дмитро Ларін

Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики спільно з Міністерством фінансів підготували зміни до Тимчасового порядку митного оформлення транспортних засобів.

Про це у Фейсбуці повідомила голова комітету Ніна Южаніна.

«Спільно зі спеціалістами Міністерства фінансів підготували низку змін до Тимчасового порядку митного оформлення транспортних засобів.

Ці зміни, перш за все, мають вирішити проблему коригування митними органами вартості транспортних засобів, щодо яких здійснюється митне оформлення. Втручання в методику визначення митної вартості транспортних засобів спричинило створення величезних черг на митницях і створило перепони для власників авто з іноземною реєстрацією для розмитнення своїх авто якомога скоріше у пільговий період.

Після прийняття змін, якщо особа, яка здійснює митне оформлення авто, надасть офіційні документи, котрі підтверджують заявлену вартість транспортного засобу, зокрема банківські платіжні документи або договір купівлі-продажу, або копії митних декларацій країни відправлення, митна вартість коригуватися не буде.

В іншому випадку, митні органи матимуть право перевірити достовірність заявленої вартості авто. Перевірка базуватиметься на інформації про вартість аналогічного транспортного засобу в країні останньої реєстрації авто.

У разі, якщо вартість авто, щодо якого здійснюється митне оформлення, дорівнює або є вищою за нижню межу діапазону вартості аналогічного транспортного засобу без ПДВ, заявлена митна вартість не коригуватиметься. Якщо нижчою – митна вартість авто встановлюватиметься не вище рівня нижньої межі такого діапазону.

Вкотре звертаюся до виконавців норм Закону №2611: всі додаткові вимоги, так само, як і завищена вартість брокерських послуг, означатимуть невиконання закону та саботаж, який мають розслідувати антикорупційні органи.

Це моє останнє втручання в процес виконання законодавчих норм. Далі лише викриття осіб та їхніх протиправних дій», – написала Южаніна.

Як повідомлялося, перші дні дії нових законів щодо розмитнення автомобілів спровокували протести громадян на західному кордоні України. Лише через два дні блокувальники розійшлися. Багатьох водіїв зараз цікавлять практичні питання: що робити?

Днями у ДФС повідомили, що в Україні вже розмитнили тисячу «євроблях» – до бюджету надійшло 65,8 млн. У соцмережах користувачі повідомляють про труднощі у процесі розмитнення, через що на митницях утворилися черги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 02:18 :29