Новини » Політика 84

Василенко: Міністерство у справах ветеранів на 30% сформують із колишніх військових

ZIK

Якщо країна хоче мати сильну та обороноздатну армію, треба починати дбати про тих військових, які вже своє відслужили. Бо найкращі рекрутери чи люди, які здатні зробити промо-кампанію для армії – це колишні військові. Тому в Міністерство у справах ветеранів планують запросити не менше третини колишніх військовослужбовців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорила голова ГО «Юридична сотня» Леся Василенко.

«Людина, яка пройшла вогонь бойових дій і є загартованою роками військової служби, має отримати можливість забезпечити себе у майбутньому та подбати про свою родину. Наприклад, започаткувавши власний бізнес. Саме у цьому мало б допомогти Міністерство у справах ветеранів», – сказала Василенко.

Вона розповіла, що в Україні працювала державна служба, яка з 90-х років займалася питаннями забезпечення ветеранів.  Навіть є закон про статус ветеранів війни та гарантії соціального захисту, але, на жаль, якісно він так і не запрацював.  

«У нас є закон про статус ветеранів війни та гарантій соціального захисту, який передбачає, що є орган, який формує політику щодо ветеранів – це Міністерство соціальної політики і орган, який її реалізовує – Державна служба у справах ветеранів. Але в Україні дуже фрагментована політика щодо ветеранів. Тому лише минулого тижня була ухвалена державна цільова програма щодо психологічної реабілітації та професійної адаптації ветеранів», – розповіла вона.

Також вона наголосила, що у новостворене Міністерство у справах ветеранів людей набиратимуть на конкурсній основі. Тому туди не зможуть потрапити люди за чиїмось покровительством.

«Наразі відбувається затвердження положення. І як тільки буде погодження на Кабміні,  буде оголошено конкурс на посаду державного секретаря. Далі відбуватиметься набір штату також на конкурсній основі. Тому імовірність того, що люди будуть просто «заведені» в міністерство – неможлива», – прокоментувала Василенко.

За її словами, зараз також запущено декілька паралельних програм в Національній академії при Президенті України та Києво-Могилянській академії щодо підготовки ветеранів саме до вступу на державну службу. І ветеранські спілки у цьому дуже зацікавлені, адже міністерство хоче запросити велику кількість саме ветеранів.

«У міністерстві планують, щоб не менше 30 відсотків штату складали ветерани. Бо політика і послуги повинні формувалися за принципом рівності», – зазначила вона.

Нагадаємо, очільниця Міністерства у справах ветеранів Ірина Фріз говорила про те, що одним із головних завдань Міністерства ветеранів буде верифікація даних із різних баз у Єдиний державний реєстр ветеранів. Планується, що після цього буде створена база е-ветеран, що об’єднає в собі сервіси та мобільні додатки, якими ветерани зможуть користуватись в он-лайн режимі.


загрузка...
загрузка...
Loading...