Новини » Політика 12 грудня, 2018, 1:40
Transparensy International Ukraine: Поновлення Насірова – це плювок в імідж України
Роман Насіров. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Роман Насіров. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Поновлення Романа Насірова на посаді глави ДФС можна сприймати як плювок в імідж України як правової держави.

Про це в ефірі «Громадського» сказав голова правління антикорупційної організації Transparensy International Ярослав Юрчишин. 

«Це плювок в імідж України як держави, яка має верховенство права. Звісно, ми ще не можемо коментувати рішення по суті, бо його немає в загальному доступі.

Але, зі слів Андрія Журжія (депутат від «Самопомочі» – ред.), який був присутній на судовому процесі, судді поставили під сумнів те, що Кабмін мав право звільнити Романа Насірова, зокрема, посилаючись на те, що не доведено приховування другого громадянства Насірова», – розповів Юрчишин.

«Як це впливає на справу, яку розслідує НАБУ? Насправді, оскаржено тільки процедуру звільнення, тобто прямого впливу на справу нібито немає. Але уявіть собі ситуацію, коли частина свідків у справі, яка працює в ДФС, почала давати свідчення, на базі яких і виявлено незаконні дії та зловживання службовим становищем Насірова.

Ці люди зараз отримали чіткий сигнал, що Насіров є недоторканим, що навіть Кабінет міністрів, маючи підстави, не має права його звільнити. Звісно, є великий шанс, що ці люди почнуть відмовлятися від своїх свідчень. На це й спрямоване таке рішення суду», – зазначив він.

Як повідомлялось, 11 грудня Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова.

Уряд планує оскаржувати це рішення.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 11:11 :00