Новини » Суспільство

Сьогодні день народження полковника Січових стрільців Андрія Мельника

Юрій Михальчишин
Юрій Михальчишин Політичний діяч, народний депутат України VII скликання (2012–2014). 2015-2016 роки радник голови СБ України. Член ВО  «Свобода» до вересня 2014 року, був заступником голови Львівської обласної організації ВО  «Свобода» з питань політичної освіти. На виборах до Верховної Ради України 2012 року був узгодженим кандидатом від низки опозиційних сил по округу № 118. Кандидат політичних наук (2009 р.)
Полковник Січових Стрільців Андрій Мельник

Хто цей стильний бородатий хіпстер, що на фото? Ні, не кажіть, ви не можете цього знати. Він багато років несправедливо жив у тіні більш розкручених героїв, хоча сам побачив і зробив немало.

Полковник Січових стрільців Андрій Мельник, Начальник Штабу Дієвої Армії УНР, заступник командира групи Січових стрільців, учасник бою на Маківці, боїв за київський Арсенал, бою під Мотовилівкою, один з творців УВО та ОУН.

Друг, шваґро і побратим Євгена Коновальця.

Товарні вагони, двадцятиградусний мороз, скривавлені бинти, черствий буханець хліба на трьох, десять снарядів на дивізію, забиті тифозними хворими шпиталі, спирт, щоб не замерзнути.

Так хочеться сонця і миру.

… А в цей час сірі шинелі зціплювали зуби і вперто тримали останні кілометри фронту.

Держава та армія скупчились на клаптику території заледве в 20 кілометрів квадратних. Залишилось тільки залагодити дрібні паперові формальності. Головний Отаман Петлюра в теплому салон-вагоні готується виїздити в Польщу для укладення договору. Останні штабні наради. Отаман Андрій Мельник, з температурою 40 градусів, подивився на присутніх якось особливо проникливо та співчутливо та разом з Коновальцем побажав уряду всього найкращого.

… Хочете знати, як усе це виглядало в реальному людському вимірі? Офіційне історіографічне видання «Похід українських армій на Київ – Одесу в 1919 році» в телеграфному стилі відзначило на полях: «Отаман Коновалець і його помічник отаман А. Мельник дуже хвилюються і весь час хапаються за зброю».

Перегляньте їхні вицвілі від часу чорно-білі світлини і запам’ятайте їх такими, якими вони були тоді, кидаючи виклик долі і цілому світові, посміхаючись назустріч смерті і посилаючи її під три чорти. Вони вижили, щасливо одружились на двох сестрах і розпочали свою власну війну.

З Уродинами, Полковнику!

Нічого не даремно.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...