Новини » Світ 12 грудня, 2018, 11:33
Сім годин у космосі з ножицями: Екіпаж МКС вивчив дірку в обшивці станції
Російський пілотований корабель «Союз МС-09». Фото: NASA
Російський пілотований корабель «Союз МС-09». Фото: NASA

Російські космонавти Олег Кононенко і Сергій Прокоп’єв завершили роботи по обстеженню модуля «Союзу МС-09», в якому було виявлено отвір.

Кононенко та Прокоп’єв провели за бортом 7 годині 45 хвилин – на 1 годину 14 хвилин більше запланованого часу, пише НВ з посиланням РІА Новини.

У відкритий космос Кононенко з Прокоп’євим вийшли о 19.00 мск, тобто о 18 годині за Києвом 11 грудня. Роботи були закінчені вже наступного дня.

На кораблі космонавти за допомогою різака і ножиць по металу розкрили теплоізоляцію. Потім ножицями по металу розрізали і за допомогою затискних кліщів відігнули мікрометеоритний захист. Щоб дістатися до отвору, від нього довелося відрізати два шматки, а не один, як планувалося. Шматки прибрали в ізолюючий контейнер. При цьому космонавти не помітили на них точку, в яку могло упертися свердло, якби отвір зробили зсередини корабля.

Також в ізолюючий контейнер сховали отримані пізніше «мазки» з області отвору і зразки герметика, яким воно було закупорені. Крім того, в контейнер прибрали і затиск, яким брали зразки герметика.

Після завершення робіт з отвором космонавти повинні були накласти додатковий шар термоізоляції і закріпити його затискачами. Однак, на Землі було вирішено не робити цього. Кононенко та Прокопьєву була дана команда «повертатися додому».

На Землю отримані зразки повинен доставити Сергій Прокоп’єв, який повернеться 20 грудня на «Союзі МС-09». Бортовий відсік, в якому виявлено отвір, при посадці згорає в атмосфері, а екіпаж перебуває у спусковому апараті, тому на повернення ніяк не вплине відсутність частини метеоритного захисту.

Нагадаємо, 30 серпня системи МКС зафіксували витік повітря, а екіпаж виявив отвір в обшивці корабля Союз МС-09, який пристикувався до станції 8 червня. Увечері того ж дня за порадою центру управління польотами російські космонавти залили отвір герметиком.

Внутрішня комісія Ракетно-космічної корпорації «Енергія» (виробник космічного корабля) виключила версію виробничого браку. Розслідуванням зайнялася комісія Роскосмосу. Спочатку планувалося, що вона завершить свою роботу в середині листопада, після виходу російських космонавтів у відкритий космос для огляду «дірки». Але вихід у відкритий космос відбувся лише в ніч на 12 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 11:03 :28