live

Сазонов: Підвищення тарифів на тепло пахне не газом, а схемами

ZIK

Подорожчання загальних тарифів на тепло не може становити 23%. Адже, хоча й вартість газу «підскочила», у тарифі є ще низка складових, які не змінили ціни. Тож, ймовірно, тут присутні певні корупційні схеми.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Кирило Сазонов.

Він наголосив: від підвищення тарифів на тепло «пахне не газом, а якоюсь смердючою схемою».

«Я не згідний із тим, що середнє підвищення тарифів по Україні має становити 23%. Гройсман назвав адекватні цифри, адже газ – важлива складова в ціні теплопостачання. За різними заявами, вона становить 70-80%. Та на 23,5% подорожчав газ. Тобто, загальні теплотарифи мали підскочити в ціні менше, ніж на 23% у всіх регіонах», – зазначив Сазонов.

Він наголосив: так, десь на місцях зможуть забезпечити трохи нижчу суму, десь – вкластись у 16%, однак у жодному випадку не може бути, щоб це підвищення становило 30%.

«Звідки взялись ці 30%? Тарифи на тепло не можуть підвищитись навіть на 23,5%, адже такою є ціна газу, тоді як є ще низка складових, що не зросли. Тобто, історія справді пахне чимось не тим», – наголосив експерт.

Водночас Сазонов зазначив: наскільки йому відомо, часом «місцеві князьки» почуваються дуже комфортно і «дозволяють собі писати ті тарифи, які захочуть».

«Так, є дуже потужна афера, про яку говорив Володимир Грйсман, це свавілля облгазів», – підкреслив Кирило Сазонов.

Як повідомлялось раніше, глава НКРЕКП Оксана Кривенко розповів, що регулятор ухвалив рішення про підвищення тарифів на тепло для 18 із 26 запланованих постачальників. Він зазначив, що середній відсоток зростання тарифів на тепло не перевищив відсоток зростання вартості газу – 23,5%.Loading...
Loading...
Loading...