Новини » Економіка 12 грудня, 2018, 22:55
Продаж «Центренерго» відклали через претендентів із капіталом сумнівного походження
ZIK
ZIK

Його називали найціннішим лотом цього року. Саме продаж «Центренерго» мав запустити процес великої приватизації підприємств. Передачу промислового гіганта до рук нового власника готували близько трьох років. І от за два дні до проведення конкурсу – його скасували. Офіційна причина: обидва учасники торгів не допущені через невідповідність документації.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Центренерго» – найбільша енергогенерувальна компанія. До її складу входять три великі теплові електростанції у Київській, Харківській і Донецькій областях. Водночас стартова ціна держпакету акцій «Центренерго» – трохи нижча за шість мільярдів гривень. Для підприємства такого масштабу ця сума жалюгідна, каже журналіст і нардеп Сергій Лещенко.

«Це останній актив, який залишився у держави в царині теплової енергетики. Ціна є нижчою, ніж коли Ахметов викуповував активи в часи Януковича. Тоді олігарх купив, наприклад, чверть «Дніпроенерго» приблизно за 150 мільйонів доларів. Зараз вони хотіли 78 відсотків активів «Центренерго» продати за 200 мільйонів доларів», – зазначає Сергій Лещенко.

Спочатку свою зацікавленість у «Центренерго» висловили п’ятеро потенційних інвесторів. З них – жодного іноземного. А от гарантійний платіж для участі в аукціоні внесли лише двоє учасників: компанія «Укрдонінвест» і білоруський «Нафтобітумний завод».

«Двоє учасників мали капітал сумнівного походження. Навряд вони є бізнесменами того калібру, які мають шість мільярдів гривень, щоб купити і розвивати таке підприємство», – каже експерт з енергетичних питань Андрій Герус.

Саме через ненадійність претендентів, Фонд держмайна і скасував конкурс, припускає експерт із енергетичних питань Геннадій Рябцев. Адже передача таких промислових держактивів у приватні руки має й суттєві ризики.

«Це обєкт, від якого залежить нормальне постачання палива та енергії, зокрема і в столиці. «Центренерго» має забрати компанія, яка буде готова вкласти достатньо великі кошти в модернізацію», – пояснює експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

Планувалося, що в 2018 році приватизація поповнить держбюджет на понад 20 мільярдів гривень. Уже не перший рік туди закладається практично одна й та сама сума, втім надходжень майже немає. Так і цього разу: продаж держпідприємств відкладається. Коли ж на аукціон знову виставлять «Центренерго» – у Фонді держмайна поки не повідомляють.

Нагадаємо, конкурс із приватизації ПАТ «Центренерго» не зацікавив іноземних інвесторів через негативний інформаційний фон навколо теплової енергетики.

Ганна Безугла, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 11:04 :10