Новини » Політика 12 грудня, 2018, 14:29 блоги
Наші політики, як той кульгавий півень: не наздожене курку, то хоч зігріється
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Політична боротьба загострюється – у всьому світі неспокійно.

І ніде, ніде не буває без інтриг, без спорохнявілих кістяків за дверцятами шаф, без шулерського пересмикування, без тузів у рукаві й без дулі в кишені чи каменя за пазухою – усе вибудовується на хитрощах, на умінні вийти сухим із води, на маскуванні під дурника чи під чесного політика, на оманливих гаслах і на маніпуляціях. Ніхто не дотримується правил гри, бо над шахівницею треба міркувати, а перемагає «чєлавєк с ружьйом», який вмить позбудеться суперника без хитромудрих комбінацій.

Голівудці (це так, узагальнено) назнімали фільмів та серіалів із політичного закулісся, після яких електорат мусив би помудрішати. Але в тому й річ, що мильні опери з життя активних домогосподарок, красивих талановитих жінок, зрадливих чоловіків та удатних детективів, переважно нещасних «в особистому житті», мають значно більше шансів на успіх, ніж історія політичного корупціонера. І загалу хочеться «розслабитися» й не думати про політичні сфери, у яких то цунамі, то паводок.

Ті особи, що кинулися виборювати булаву на наших змаганнях, лицемірять: вони не всі сподіваються на успіх, як той кульгавий півень: не наздожене курку, то хоч зігріється. Але їм треба маячіти на очах народу, щоб запам’ятав ім’я й обличчя. Вони думають про зиск у майбутньому, як аж двійко Шевченків, яких точно сплутають на плахтах для голосування.

Нема в світі нічого довершеного й досконалого, окрім мистецтва. А люди такої досконалості не сягнуть, бо завжди мають в собі щось вразливе, ахіллесову п’яту, яка у складній ситуації виявиться не обов’язково на своєму природному місці. І суперник скористається. А колись і його на такому ж спіймають... На цьому й вибудовується політичний герць, який спостерігаємо зараз. І в ньому нема нічого унікального – усе можна побачити в політичних трилерах. Як узагальнення марноти марнот.

Проте це не підстава впадати у відчай з безсилля щось змінити. Це підстава уникати пастки брехливих обіцянок.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 08:36 :16