Новини » Київ 12 грудня, 2018, 19:26
Нардеп: КМДА виділила кошти на доступну для киян програму співфінансування ремонту будинків
Радник мера Києва та народний депутат Дмитро Білоцерковець
Радник мера Києва та народний депутат Дмитро Білоцерковець

Київська міська державна адміністрація впроваджує нову доступну для містян програму співфінансування ремонту багатоквартирних будинків.

Про це повідомив радник мера Києва та народний депутат Дмитро Білоцерковець на сторінці в соціальній мережі Facebook.

«З бюджету Києва на 2019 рік планується виділити 100 мільйонів гривень на програму енергоефективності 70/30. Це вдвічі більше, ніж цього року, коли було виділено 50 мільйонів. 70/30 передбачає виконання енергоефективних заходів у житлових будинках ОСББ та ЖБК, коли 70% вартості робіт оплачує місто, а 30% збирають мешканці», – написав парламентар.

За його словами, за три роки роботи програма вже продемонструвала свою ефективність.

«Так, у межах дії програми жителі одного з будинків на проспекті Перемоги встановили індивідуальний тепловий пункт. Внаслідок цього вартість опалення зменшилась на 60%, а витрачені гроші повернулися мешканцям будинку менш, ніж за один опалювальний сезон. І це при тому, що зазначеному будинку майже 50 років» – наголосив народний депутат.

Окрім того, політик повідомив, що цього року була створена ще одна, нова програма капітальних ремонтів багатоквартирних будинків будь-якої форми управління.

«Це створює більше можливостей для мешканців, адже діє для будинків, де немає ОСББ чи ЖБК. Крім того, важливо, що більш гнучкою та доступною для киян є пропорція фінансування: модернізація та заміна ліфтів – 95% міський бюджет та 5% коштів мешканців, капітальний ремонт покрівель – 90% міський бюджет та 10% коштів мешканців, ремонт та заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж – 85% міський бюджет та 15% коштів мешканців», – підкреслив Дмитро Білоцерковець.

Він зазначив, що на цю програму в бюджеті Києва на 2019 закладається 30 мільйонів гривень.

«Об’єм фінансування цих двох програм є лише початком. Місто готове й надалі, за умови коригування, наповнювати їх додатковим фінансуванням, якщо буде попит з боку мешканців будинків, в чому особисто я не сумніваюсь», – резюмував парламентар.

Як повідомлялось раніше, у КМДА заявили, що столиця продовжує виконання низки проектів, націлених на підвищення енергоефективності міської інфраструктури. За два роки у місті провели комплексну термомодернізацію 25 шкіл та дитсадків, що дало змогу скоротити енергоспоживання на 50%.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 02:47 :28