Новини » Політика 12 грудня, 2018, 5:40
Могеріні назвала Україну одним з найголовніших пріоритетів зовнішньої політики ЄС
Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні. Фото: president.gov.ua
Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні. Фото: president.gov.ua

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки і оборони Федеріка Могеріні окреслила основні міжнародні пріоритети ЄС на поточний момент.

Про це повідомляє Інтерфакс.

«Перш за все, це Західні Балкани. Можу тільки погодитися з усім, що було сказано про необхідність зближення Балкан з Європейським союзом. Ми повинні працювати, не покладаючи рук, з нашими друзями з Приштини і Белграда, щоб вони прийшли до повної згоди з метою нормалізувати свої відносини, відкривши тим самим шлях до вступу в ЄС», – сказала глава дипломатії ЄС, виступаючи в Європейському парламенті у вівторок у Страсбурзі.

Вона також згадала європейську перспективу Македонії.

Другим пріоритетом високий представник назвала Україну, але враховуючи, що питання про відносини ЄС з Україною входять до подальшого порядку денного пленарної сесії Європарламенту, Ф.Могеріні пообіцяла висловитися про неї пізніше.

«Третій пріоритет, про який я хотіла б сказати сьогодні, – це конфлікти поблизу Середземномор’я. І особливо Сирія, початок діалогу з Єменом у Швеції (...), а також Лівія і ізраїльсько-палестинський конфлікт», – перерахувала глава європейської дипломатії.

«Європейський союз відіграє і має продовжувати грати свою важку, основоположну роль з підтримки політичного рішення кожної з цих криз», – зазначила Ф.Могеріні.

Читайте також: Україні доведеться розплачуватися: Портников назвав катастрофічну помилку ЄС

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 10:23 :03