Магічний настінний живопис 9-річної дівчинки з пекла
Фото: Віка Балицька/Facebook
Фото: Віка Балицька/Facebook

Це малюнок на стіні 9-річної школярки з Привокзальної у Львові. Кольорові веселки над сіро-брудним побутовим дном. Як маленький паросток квітки пробивається крізь асфальт, так і тут – прагнення радості, сонця, щастя виривається із малюнків...

Дитина останні два роки доглядала маму-пиячку і бабцю без ноги: варила їсти, намагалася прибирати квартиру, бігала за самогоном для мами (зі слів старенької сусідки). Дитина з семи років була домогосподаркою, менеджером і головою сім’ї. І ще опікувалася кроликом, морською свинкою і когутом – вона їх усіх любила, а ті всі, по-своєму, хто як міг, любили її.

Але дитячі ручки не могли дати раду із побутом. А у квартирі там жах. Стіни від бруду вже втратили колір, павутиння зі стелі звисає багаторічними вистояними гірляндами. Підлога – то мозаїка з гнилих дощок. Волонтери викинули майже все з квартири (одяг, меблі, посуд), бо воно просякло стійким смородом і брудом. Збираються робити ремонт. І, мабуть, беземоційні майстри замалюють ось цей магічний настінний живопис.

Я думаю, та дівчинка була суб’єктивно щасливою попри об’єктивне пекло навколо неї. І багато мріяла.

Було б добре зберегти цю фреску дитячої надії. Вона дуже символічна, бо нагадує нам, що будь-яка гроза закінчиться і зійде веселка.

Як дитина жила можна глянути тут.

Мужня дівчинка зараз тимчасово живе у хресної. Волонтери мають намір скерувати її маму на лікування. Від святого Миколая дитина чекає солодощів і фруктів... Не модних сучасних кіндер-фішок, а просто солодощів...

Якщо хтось відчує, що не може не допомогти цій дитині, звертатися до Сергій Канюка, у нього на сторінці є уся необхідна інформація.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 16:45 :03