Новини » Політика 12 грудня, 2018, 21:57
Лутковська пояснила – немає міжнародних актів, які б дозволяли омбудсмену потрапити в тюрму РФ
ZIK
ZIK

Можливість уповноваженого з прав людини потрапити на територію іншої держави – це, передусім, питання довіри одного омбудсмена до іншого. Зокрема домовленості з російським омбудсменом Тетяною Москальковою такі, які, умовно кажучи, «мають проходити по лезу ножа».

На цьому наголосила екс-уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

Ведуча програми нагадала, що у 2016 році Валерії Лутковській як омбудсмену вдалося відвідати у Сімферопольському СІЗО полонених українців. Утім, коли чинний омбудсмен України Людмила Денисова їздила до Олега Сенцова, то омбудсмен РФ Тетяна Москалькова не проявила жодної лояльності, тому українського представника не пропустили до в’язниці. Відтак, чи є якийсь протокол або ж механізм, згідно з яким уповноважені з прав людини мають право вимагати таких зустрічей?

«Жодного протоколу немає – такі зустрічі відбуваються тільки тоді, якщо є воля іншої сторони. Тобто немає жодного міжнародного акту, який би вказував омбудсмену, що він має запустити свого колегу в місця несвободи на своїй території. Тому це тільки персональні, дуже обережні домовленості з розумінням складності конкретної ситуації в конкретній державі», – пояснила Лутковська.

Наприклад, додає експерт, у нас є велика проблема з ув’язненням українців на території Греції. Вони працювали за контрактом як моряки, але у зв’язку з тими чи іншими подіями зараз мають обвинувачення за те, що нібито перевозили мігрантів. Для Греції це дуже болюча тема, і відповідно українці можуть отримати величезні терміни позбавлення волі або ж довго чекатимуть на суди.

«Я зверталася до грецького омбудсмена з проханням провести спільний рейд по місцях несвободи, щоб подивитися, в яких умовах українці відбувають покарання. Утім омбудсмен Греції мені відмовив і сказав, що коли будуть звернення безпосередньо до нього, то він самостійно проведе огляд умов ув’язнених», – зауважила екс-уповноважений ВР із прав людини.

Що ж до домовленостей із російським омбудсменом Тетяною Москальковою, додає захисник, то вони такі, які, умовно кажучи, «мають проходити по лезу ножа». Але це не питання подобається-не подобається, передусім, це питання довіри одного омбудсмена до іншого.

«Коли я була в Криму, то ми вирішували питання, як я можу пройти до Сімферопольського СІЗО, і як Тетяна Москалькова в цей же день потрапить до Миколаївського слідчого ізолятора. І наша команда до останнього не знала, чи зможу я побачити Ахтема Чийгоза. А тому, коли я отримала у відповідь «так», то була дуже щаслива. Останнє, що переконало російського омбудсмена, це розмова з начальником Миколаївського СІЗО, який дозволив відвідати ув’язнених», – підкреслила Валерія Лутковська.

Як повідомляли, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до влади РФ з вимогою надати офіційну інформацію щодо стану здоров’я Олега Сенцова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 11:16 :14