Новини » Політика 12 грудня, 2018, 16:17
Голова КВУ: Однією із найвпливовіших сил у наступній Раді будуть «вічні мажоритарники»
ZIK
ZIK

Сумнівно, що до наступних виборів в Україні зміниться виборча система. Дуже ймовірно, що однією із найвпливовіших політ сил у наступному парламенті будуть «вічні мажоритарники».

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Він переконаний: якщо виборча система не зміниться, однією із найвпливовіших політсил у парламенті наступного скликання будуть «вічні мажоритарники».

«Зараз бачу потужний фальстарт парламентської кампанії. У більшості регіонів йдуть масові технології підкупу виборців. Це все законно. До того ж, за кілька тижнів стартує президентська кампанія. Тож, за бажання не загубитися, усі максимально нарощують свої показники», – наголосив Кошель.

Відтак, він підкреслив: група «вічних мажоритарників» може зберегтись як одна із політичних сил.

До того ж, на його думку, безпосередньо на старті виборчої кампанії подвоїться і кількість відповідної реклами. Тобто, певні політики, які у соцопитуваннях отримали свої рейтинги завдяки проведенню масованої кампанії у міжвиборчий період, зараз просто можуть «загубитися».

«Якщо у наступні місяць-два вони не запропонують командну гру, сумнівно, що зможуть підвищити свої електоральні показники. Та, на превеликий жаль, у нас лідер тягне команду. Ми звикли до того, що у нас партії лідерського типу, орієнтуємось на голову – відомого надійного політика», – зауважив експерт.

У свою чергу директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала зазначив: остаточна влада в Україні сформується лише після парламентський виборів, хоча і місцеві зможуть внести певні корективи, враховуючи децентралізацію.

«Проблема ж полягає в тому, що президент, якого оберуть, напевно не матиме монопольної більшості у наступному парламенті. Йому потрібно буде працювати, мінімум, із двома фракціями, щоб отримати свого прем’єр-міністра. Та не факт, що так станеться», – зазначив Бала.

До того ж, на його думку, для майбутнього президента є і ризики того, що коаліція об’єднається проти нього та його політсили. Відтак, у державі існуватиме антипрезидентська більшість.

«Насправді цей рік буде дуже непередбачуваним», – вважає аналітик.

Як повідомлялось раніше, Олексій Кошель зазначав, що у витратах на передвиборчі кампанії близько двох третіх становлять тіньові кошти. Насправді, лише день виборів може обійтись політикам у 10-20 мільйонів доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:03 :58