Експерт заявляє про вимогу Україні – повернутися до підвищення пенсійного віку

ZIK

Один із провідних економістів Світового банку сказав, що Україна об’єктивно підійде до ситуації підвищення пенсійного віку. Тобто вони вже починають говорити, що та схема, яка була закладена в закон від 2017-го року не працює, що дефіцит ПФУ росте, тому думайте про підвищення пенсійного віку.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Гість програми, коментуючи дефіцит Пенсійного фонду, зауважив, що сьогодні в Україні налічується 12 млн пенсіонерів, а працюючих українців – 17 млн.

«Але частина цих працездатних сьогодні працює за межами України. Тому і спеціальні внески ця частина людей сплачує у пенсійні фонди інших країн. Наприклад, 2,5 млн українців сьогодні працюють у Польщі. Це за офіційними даними польського міністерства праці. Ці люди не зможуть повернутися назад і платити тут. Тому треба виходити із тих реальних цифр, які ми маємо на сьогодні», – розповів гість програми.

Олег Пендзин додав, що Україна може збільшити надходження до Пенсійного фонду, зменшивши частку тіньового бізнесу.

«36% економіки у нас знаходиться в тіні. Теоретично, підтягнувши тіньовий сектор економіки, можна було би витягнути якісь додаткові кошти від ЄСВ. Але тіньова економіка є в усьому світі. Тому сумніваюся, що ми зменшимо її у найближчі роки», – зазначив експерт.

Також Олег Пендзин повідомив про можливе підвищення пенсійного віку в Україні.

«Один із провідних економістів Світового банку сказав, що Україна об’єктивно підійде до ситуації підвищення пенсійного віку. Тобто вони вже починають говорити, що та схема, яка була закладена в закон від 2017-го року, вона не працює, що дефіцит ПФУ росте, тому думайте про підвищення пенсійного віку. Сьогодні є такі заяви. Я думаю, що нас чекає багато «веселих» речей», – підкреслив Олег Пендзин.

Нагадаємо, у Державному бюджеті на 2019 рік закладено два автоматичних підвищення пенсій, а також перерахування для 500 тисяч військових пенсіонерів. 

Loading...
Loading...
Loading...