Новини » Події 12 грудня, 2018, 9:57
Діаспора звернулася до світової спільноти із закликом посилити санкції проти РФ
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міжнародній спільноті варто посилити дипломатичний та економічний тиск на Росію заради припинення війни в Україні.

Про це йдеться у листі новообраного президента СКУ Павла Грода, надісланому очільникам держав НАТО та Генсеку Альянсу Єнсу Столтенбергу, передає «Укрінформ».

«В інтересах глобального миру та безпеки міжнародній спільноті варто негайно та рішуче діяти на підтримку територіальної цілісності України та основоположних прав її народу, який зазнає нападу іноземного агресора. Історія навчила нас, що агресія, яка залишається без відповіді, невідворотно призводить до подальшої агресії», – написав Грод.

Він також дав членам міжнародної спільноти ряд рекомендацій із дипломатичної сфери.

«СКУ дає главам держав та урядів наступні дипломатичні рекомендації: вимагати від Росії негайного звільнення 24 українських моряків, позбавлених волі у порушення міжнародного права, та повернення трьох захоплених українських суден; а також вимагати від РФ дотримання міжнародних конвенцій та угод, підписантом яких вона є, зокрема конвенції ООН з морського права» – йдеться у листі.

Президент СКУ також радить накласти санкції на російські державні фінансові установи, заборонити російським суднам заходити у порти США, ЄС та Канади; скасувати трубопровід «Північний потік 2», а також закрити Росії доступ до міжнародної платіжної системи SWIFT.

«Від імені 20-мільйонної української діаспори СКУ відзначає швидке міжнародне засудження нещодавного неспровокованого та навмисного нападу РФ у нейтральних водах, що відбулося у порушення міжнародного права та угод, підписантом яких є РФ. Дії, однак, були практично відсутні», – зауважив Грод про сутичку у Керченській протоці.

Як відомо, Павло Грод був обраний президентом Світового конгресу українців минулого місяця. До цього він протягом 10 років очолював Конгрес українців Канади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 01:37 :23