Новини » Політика 11 грудня, 2018, 0:35
Зниження тарифів призведе до дефолту, – заступник голови групи радників Кабміну
ZIK
ZIK

Навіть якщо нова команда прийде до влади, то не зможе знизити тарифи. А відтак, буде змушена надалі підвищувати їх за тим же графіком.

Про це заявив заступник голови стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України Павло Кухта в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Заниження тарифів, або ж навіть відмова від їхнього підвищення не сприятиме зростанню економіки і призведе до нової кризи. Адже такі дії спровокують великий дефіциту бюджету та відмову програми МВФ, що для України закінчиться дефолтом. Тому, навіть якщо нова команда прийде до влади, то не зможе знизити тарифи. А відтак, буде змушена надалі підвищувати їх за тим же графіком», – впевнений Павло Кухта.

Утім екс-міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко абсолютно не погоджується з радником уряду та впевнений, що влада нав’язала населенню думку про ринок газу, якого реально не існує.

«Тариф мав би бути перерозподілений, і за рахунок явно завищеної ціни на газ, яку сплачує споживач, частина тарифу мала б піти на модернізацію мереж, утеплення будинків і тому подібне. Що ж до ринкової ціни на газ, то її в Україні реально немає. І тільки після анбандлінгу «Нафтогазу» можна зрозуміти, скільки дійсно коштує біржа, оскільки «Нафтогаз» спотворює будь-які розрахунки», – наголосив Олексій Кучеренко.

Як повідомляли, Захід звинувачує НАК «Нафтогаз України» у затягуванні анбандлінгу. Директор секретаріату Енергетичного співтовариства Януш Копач заявив, що це ставить під загрозу укладення нового довгострокового контракту на транзит російського газу через Україну, тому ситуація повинна бути вирішена максимально швидко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:52 :49