live
Новини » Суспільство

В Київському патріархаті сформулювали п’ять важливих тез щодо Томосу

У Київському патріархаті назвали п’ять основних тез стосовно отримання Україною Томосу про автокефалію УПЦ.

Про це йдеться на сторінці у Facebook архієпископа Чернігівського і Ніжинського, спікера Української православної церкви Київського патріархату Євстратія Зорі.

«1. У Київському Патріархаті готуються до Собору і мають намір брати в ньому участь.

2. Відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія у роботі Собору братимуть участь архієреї, клірики, монахи та миряни.

3. Наявність пропозицій з боку Київського Патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання Предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення. Як учасники Собору ми з очевидністю маємо право вносити свої пропозиції, аргументувати і підтримувати їх.

4. Враховуючи активну роль, яку відіграє Президент України у питанні надання Томосу, а також, що фактично вже триває виборча кампанія – зрозумілим є, що деякі опоненти Президента, через політичні мотиви, максимально зацікавлені в тому, щоби розбурхувати пристрасті та підкреслювати суперечності.

5. У Київському Патріархаті конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з його Головою, представником Вселенського Патріарха митрополитом Еммануїлом, та з усіма іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно», – написав Зоря.

Читайте також: В УПЦ МП хотіли засудити українців, а викрили свого патріарха КирилаLoading...
Loading...
Loading...