Новини » Суспільство

Цьогоріч Національна «гаряча лінія» зафіксувала близько 20 тисяч звернень

Цьогоріч за допомогою Національної «гарячої лінії» громадські активісти зафіксували близько 20 тисяч звернень, 90% скарг стосуються проблеми домашнього насильства.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі повідомила президент громадської організації «Ла Страда-Україна» Ольга Калашник.

«До нових тенденцій ми відносимо дзвінки, які стосуються сексуального насильства в шлюбі. Говорячи про загальну кількість дзвінків, в цьому році ми отримали майже 20 тисяч звернень. 90% всіх звернень стосуються саме проблеми домашнього насильства. 82% телефонуючих – це жінки, 18% – чоловіки. Більше всього, якщо говорити про види насильства, це психологічне насильство, фізичне насильство, економічне і сексуальне. В цьому році майже на 50% збільшилась кількість дзвінків від жінок, які говорять саме про згвалтування і систематичне насильство з боку чоловіка. І це саме той вид насильства, який є важким для ідентифікації як з боку самої постраждалої, також і з боку оточення. На сьогодні в суспільстві продовжує існувати думка в тому числі і в представників державних структур, що подружній секс – це обов’язок і згвалтування в шлюбі не може бути»,- зауважила представниця «Ла Страда-Україна».

Разом з тим Калашник зазначила, що українське суспільство розвивається і «все більше розуміння того, що інтимна сфера спілкування є важливим елементом подружнього і партнерського життя», а «культура згоди» має змінити «культуру згвалтування».

«Ми отримали 143 дзвінка в цьому році – це самі ті дзвінки, які стосуються згвалтувань у шлюбі. На перший погляд ця цифра є невеликою, але тут треба усвідомлювати, що явище є латентним і те, що жінки можуть його ідентифікувати для себе, а тим паче наважитись розказати – є дуже великим кроком», – зазначила вона.

Окремо Ольга Калашник відзначила тенденцію до насильства жінок щодо в інтернеті – мова тут йде про погрози, розповсюдження інтимних фото, маніпуляції та контроль.

Національна «гаряча лінія» є потужним сервісом підтримки і допомоги постраждалим, а також ефективним інструментом моніторингу і оцінки, який дозволяє виявити наявні тенденції насильства щодо жінок в Україні.

Як повідомлялось, сімдесят років тому, 10 грудня 1948 року, ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. 

Вона стала першим універсальним міжнародним актом з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості – рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх раси, статі, мови, релігії тощо.

В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.

У 1950 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 10 грудня Днем прав людини з метою залучення уваги людей в усьому світі до Загальної декларації прав людини як до загального ідеалу для всіх людей і народів. Нині чимало країн включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції.

 Loading...