Новини » Світ 11 грудня, 2018, 16:34
Шкіль: Замість модернізації країни Макрон змушений слухати те, що вимагає вулиця
ZIK
ZIK

У французькому суспільстві багато хто стверджує, що 15 мільярдів євро, що їх Макрон запропонував мітингувальникам, досить велика сума. Однак, ці виплати будуть розтягнуті в часі. До того ж нещодавно Франція уклала досить вигідний контракт із Австралією. Тому можна стверджувати, що це – держава із хорошим бюджетом.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політичний діяч, журналіст (Франція) Андрій Шкіль.

Він розповів: більшість французького суспільства підтримує вимоги «жовтих жилетів», та водночас засуджує руйнування, які вчиняють мітингувальники.

«У Франції доволі часто відбувається руйнування крамниць та капіталістичних символів. За це карають, притягують до відповідальності, та таке завжди було в екстрених «лівих» мітингах і маршах. Зараз «ламальники» присутні з обох боків, вони додають в атмосферу напруженості», – зазначив Шкіль.

За його словами, це і створює проблеми для «нормальних протестувальників». Так, одна із лідерів «жовтих жилетів», яка була їхнім представником на різноманітних телеефірах, заявляє, що їй погрожують самі ж мітингарі. Мовляв, вона не так висвітлювала події і ще й закликала до мирної акції.

«Тому мирні вимоги більшість французів все ж схвалює. Вони назрілі. Та й сам президент Франції запропонував скористатись шансом вирішити проблему, яка назрівала 40 років. Власне, думаю, багатьом сподобався його виступ. Можливо, не «жовтим жилетам», та суспільство сприйняло це досить позитивно», – розповів журналіст.

Водночас Шкіль зазначив: багато хто стверджує, що 15 мільярдів євро, в які обійдуться бюджету економічні заходи, запропоновані Макроном – досить велика сума. Однак, це «річ, розтягнута в часі». До того ж, держава нещодавно уклала угоду на 37 мільярдів євро щодо виробництва підводних човнів для Австралії.

«Тому це держава з хорошим бюджетом. Однак, це удар і по особистих уявленнях про майбутній світ Макрона. Він формував себе як європейського лідера, яким є і зараз. Та, на жаль, тепер усю свою увагу приділятиме Франції, яка матиме до непристойності великий дефіцит бюджету як для лідера», – вважає Шкіль.

Окрім того, він зазначив: зараз, за даними поліції, акція протесту йде на спад. Та водночас збільшується кількість зламаних об’єктів.

«Ця жорсткість спротиву триватиме, можливо, і збільшуватиметься. Але масовість спадає. На це є кілька об’єктивних причин. Найперше – президент почав говорити і, відповідно – головні вимоги виконані. Також наближаються свята, люди хочуть відпочити, в тому числі і від поганих новин. Окрім того, у цій ситуації уряд та президент виявились однодумцями. Адже раніше, як правило, для збереження власного рейтингу президент жертвував прем’єром. Та зараз і Едуард Фліпп, і Емануель Макрон тримаються разом. Тож результат буде швидким», – переконаний експерт.

Та він зазначив: ці гасла є болючими саме для Макрона. Мовляв, президент не хотів знімати деякі податки та вводити додаткові.

«Він не хотів збільшувати мінімальну зарплатню, бо це створює проблеми для боротьби з інфляцією, він не хотів також і збільшувати пенсії. Він хотів модернізувати країну, та тепер зобов’язаний слухати те, що йому диктує вулиця. Це і є найбільшою проблемою для розвитку Франції», – підкреслив Шкіль.

Як повідомлялось, 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайний економічний стан в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи.

8 грудня у Франції сталися нові сутички з багатьма учасниками протесту так званого руху «жовтих жилетів», викликані вимогою не підвищувати ціни на пальне та підвищити рівень зарплат. Понад 130 людей отримали травми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 19:25 :00