Новини » Київ 11 грудня, 2018, 23:55
СБУ проводить розслідування щодо великого київського забудовника

Головне слідче управління Служби безпеки України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо будівельної компанії «Позняки-Жил-Буд», яка проводить будівництво в історичній частині столиці.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Зазначається, що провадження зареєстроване на підставі звернення Громадської спілки «Київська міська організація Українське товариство охорони пам’яток історії та культури». Спілка вимагає перевірити законність забудови і чи вона не порушує законодавтва в сфері охорони культурної спадщини та інших нормативно-правових актів. 

Йдеться про будівництво в межах визначеного Центрального історичного ареалу Києва за адресою: вул. Іоанна Павла ІІ (Патріса Лумумби), 12 у Печерському районі столиці. 

Відповідно до звернення спілки, листа Міністерства культури України та інших матеріалів кримінального провадження СБУ встановила, що у діях посадовців ПрАТ «Позняки-Жил-Буд» та підрядних і проектних організацій виявлені порушення нормативно-правових актів України.

«Зокрема, йдеться про відсутність низки необхідних для будівництва дозвільних документів та порушення обмежень забудови. Для повного та об’єктивного розслідування органом досудового розслідування на адресу ПрАТ «Позняки-Жил-Буд» направлено запит щодо надання копій таких документів, однак, Товариством з невідомих слідству причин повної та об’єктивної відповіді на запит не надано», – зазначили в СБУ.

Для того, щоб отримати доступ до речей та документів будівельної компанії слідчий звернувся до Шевченківського районного суду Києва з відповідним клопотанням. Суд ухвалив позитивне рішення, проте ПрАТ «Позняки-Жил-Буд» ухвалу суду до цього часу не виконало. 

«Наголошуємо, що досудовим розслідуванням у даному провадженні досліджуються обставини відповідності проектування та ведення будівництва вимогам чинного законодавства України задля того, щоб не повторювалися нещодавні трагічні події, пов’язані з обвалом крівлі спорткомплексу школи у місті Вишневому», – зазначили в СБУ.

Також Служба публічно запросила службових осіб ПрАТ «Позняки-Жил-Буд» для з’ясування правової позиції.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:38 :47