Новини » Суспільство

Подоляк: Кіно в Україні може стати індустрією через 10-15 років

ZIK

В Україні активно розвивається кіновиробництво, зокрема, завдяки фінансуванню з державного бюджету. Адже держава поки що мусить підтримувати українського виробника. Коли ж країна припинить постійно балансувати на межі дефолту, за 10-15 років ця сфера зможе перерости в індустрію.

Про це в ефірі програми «Гра в класику» на телеканалі ZIK говорила народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань культури і духовності Ірина Подоляк.

«Коли йде мова про те, яке в Україні кіно – пропагандистське чи патріотичне, можу сказати, що саме означення «патріотичне кіно» є даниною кон’юнктурі та елементом пропаганди. Особисто я погано ставлюся до таких визначень, адже це є елементом невільного суспільства», – сказала Подоляк.

Вона розповіла, що кіновиробництво можна оцінювати по-різному. Головне, щоб воно було критичним, дискусійним і полемічним.

«Наприклад, для мене фільм «Коли падають дерева» є не менш патріотичним, ніж, скажімо, «Позивний Бандерас». Тому що це дуже доброї якості українське кіно, адже у ньому є дуже зрозумілим український наратив та ментальність. Тому, для того, аби в Україні народилося кіно, треба зняти кількасот, а можливо, і кілька тисяч фільмів. І не виключаю, що через 10-15 років, кіно стане індустрією», – прокоментувала вона.

Але, на її думку, це стане можливим, коли держава припинить постійно балансувати на межі дефолту.

«Коли ми перестанемо фінансувати кіно з бюджету, тоді воно зможе стати індустрією. Але доки цього не сталося, держава мусить підтримати», – зазначила Подоляк.   

Також вона наголосила, що не варто оцінювати, наприклад, фільм «Кіборги» на предмет патріотизму чи пропаганди. Адже він повинен викликати емоції.

«Кіборги» – це добрий фільм. Але говорячи про пропаганду та патріотизм, це теж саме, що аналізувати добрий театр чи ні. Вважаю, що це не ті категорії, якими ми маємо визначати фільм. Питання можуть бути лише тоді, коли він пробуджує агресію або руйнує особистість, і відповідно, не може бути показаний загалу», – вважає нардеп.

Нагадаємо, український короткометражний фільм «Штангіст» отримав 4 нагороди на кінофестивалі Žubroffka International Short Film Festival в Польщі.
Loading...