Новини » Події 11 грудня, 2018, 23:00
Одеський хлопчик, який помер від кору, не був вакцинований
ZIK
ZIK

Головний лікар Одеської інфекційної лікарні, де через ускладнення від кору помер однорічний хлопчик, переконує, що в цьому немає вини її підопічних. Натомість батьки звинувачують медиків, мовляв, це саме вони спочатку помістили малюка в палату з пацієнтом, у якого могла бути ця хвороба, а потім – не догледіли, коли дитина задихалась у реанімації.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Мама померлого Дмитрика Людмила Ластовська ледве стримує сльози. Сина не стало зранку – він помер у реанімації міської інфекційної лікарні. Десять днів тому хлопчик потрапив сюди вдруге – раніше у нього діагностували двостороннє запалення легень.

«Мені лікар сказав, що через необережність поклали до хворого з кором, сказали зробити укол. Першого числа ввечері у нього температура піднялася. Приїхали, поклали нас, сказали, що кір починається. Дитина задихалася, кашляла, посиніла. Завідуюча лише плечима знизала, каже: «Наслідки кору», – розповідає Людмила.

Батьки стверджують: медики не приділяли належної уваги малюкові, якому щодня гіршало. Лише коли стан дитини налякав й інших пацієнтів, хлопчика перевели до реанімації.

«Помилка лікарів тут у самій лікарні – бездіяльність медперсоналу, в конкретному випадку – реанімації. Вони сказали, що, за попередніми даними, дитина задихнулась уві сні. Як він міг задихнутися уві сні, в реанімації? Мені здається, вони просто недогледіли. Він міг захлинутися харкотинням, слиною», – переконаний батько померлого малюка Олександр Комаров.

Натомість головний лікар Одеської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова провини підлеглих не вбачає. Стверджує: за життя малюка боролися, а не врятували, бо дитячий організм був дуже слабким.

«Хворих госпіталізують у бокси за діагнозом. До нього поклали не хворого з кором, а з контактом по кору, точно такий же контакт, як у нього був. Захворювання проходило важко, стан прогресивно погіршувався. Кір – тяжке вірусне захворювання, яке не має специфічного лікування», – наголошує Світлана Лаврюкова.

Дмитрик не був вакцинований. Мати хлопчика розповідає: влітку пропустили планове щеплення, бо син хворів. Коли ж одужав, у поліклініці не було вакцини. Втім, батьки впевнені: саме недбальство лікарів стало причиною смерті сина, і вже подали заяву до поліції.

Нагадаємо, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ, з початку року на кір в Україні захворіло понад 44 тисячі громадян. Найвищим спалахи інфекції вважають у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший.

Олена Лускун, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 02:44 :51