Новини » Економіка 11 грудня, 2018, 13:03
НКРЕКП підвищила тарифи на тепло для населення ще для шести виробників теплоенергії
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у галузях енергетики та комунальних послуг (с), затвердила відповідно до підвищеної урядом з 1 листопада на 23,5% ціни на газ тарифи на тепло для населення (ТКЕ).

Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні у вівторок, – повідомляє Інтерфакс-Україна.

Тарифи на виробництво теплової енергії було підвищено загалом на 4-21%. Так, для КП «Вінницяміськтеплоенерго» тариф підвищено на 20%, для КП «Міськтепловодоенергія» (Хмельницька обл.) на 18%, для ТОВ «Рівнетеплоенерго» – на 18%, ДКП «Хмельницьктеплокомуненеро» – 19%, КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» – 18%, ПрАТ «Черкаське хімволокно» – 21%.

Також очікується, що на засіданні 11 грудня комісія ухвалить рішення про зміну тарифів для останніх двох з 26 ТКЕ – ТОВ «Євро-реконструкція» і ТОВ «Фірма «ТехНова».

Отже, на сьогодні тарифи на теплоенергію приведено у відповідність до зміни ціни на газ для 24 з 26 ТКЕ. Нові тарифи на вироблену ТКЕ теплоенергію починають діяти з 1 січня 2019 року.

Як зазначила раніше голова НКРЕКП Оксана Кривенко, відсоток зростання тарифів на опалення не перевищив відсоток зростання ціни на газ – 23,5%. Крім того, при перегляді на 22% було знижено тариф на теплоенергію для бюджетних установ.

Кабінет Міністрів постановою №867 від 19 жовтня цього року продовжив спецзобов’язання «Нафтогазу» продавати природний газ для населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії до 1 травня 2020 року. Уряд також переглянув формулу розрахунку ціни для продажу газу за PSO, підвищивши її на 23,5% – до 8,55 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ і витратами на транспортування і постачання).

10 грудня НКРЕКП затвердила підвищення на 12-24% тарифів на тепло для населення для перших 18 з 26 виробників теплоенергії (ТКЕ). Перегляд регулятором тарифів на опалення з урахуванням нової ціни на газ був однією з обов’язкових умов Міжнародного валютного фонду (МВФ) для винесення нової програми stand-by на затвердження ради директорів МВФ.

Як повідомляли, засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) з питання співпраці з Україною в рамках програми фінансування stand-by (SBA) призначено на 18 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 02:22 :32