Новини » Львів 11 грудня, 2018, 19:32
«Не жени, Україно!»: Європейський банк профінансував кампанію з безпеки на дорогах

У шести областях України завершилася інформаційна кампанія «Не жени, Україно!», мета якої – нагадування громадянам про необхідність дотримання правил дорожнього руху.

Цей проект реалізовувався у Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Харківській, Хмельницькій, Херсонській областях та у містах Київ та Одеса за підтримки Європейського інвестиційного банку, повідомив 11 грудня на підсумковій прес-конференції у Львові голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.

Він акцентував на тому, що питання безпеки руху зараз надзвичайно актуальне, оскільки в Україні стається близько 20 тис. ДТП на рік, в яких травмуються люди. Це має важливе значення і для економіки, адже збитки від ТРП становлять 4 млрд грн в рік.

Жан-Ерік де Загон зазначив, що є дві головні складові безпеки руху – – це вдосконалення інфраструктури і зміна менталітету громадян.

«Водіння в нетверезому стані – це має бути неприйнятне в суспільстві явище. Те саме стосується перевищення швидкості – водії не повинні вважати, що це «круто», – наголосив він.

Саме ці питання піднімалися під час інформаційної кампанії, яка тривала з 21 вересня по 4 листопада. Зокрема, інформація розміщувалася на білбордах, а в школах роздавали дитячі розмальовки про безпеку руху і світловідбиваючі браслети. Окрім того, патрульні поліцейські проводили з водіями профілактичні бесіди.

«Проект на загальне фінансування сфери безпеки руху на загальну суму 177 млн євро ми підписали 9 липня. Але з них наш банк буде фінансувати 75 млн євро. Співфінансування на проект також виділить ЄБРР. Ми спочатку провели перевірку і відібрали п’ять міст – Львів, Київ, Харків, Одеса і Дніпро. Пізніше ми також долучили до проекту Кам’янець-Подільський. Для кожного міста найняли консультанта, щоб він відібрав ті компоненти, над якими треба працювати в рамках нашої кампанії з безпеки на дорогах. Львів став першим містом, яке відреагувало на наші прохання і подало запит і дуже добре підготовану інформацію для проекту. Зараз ми перебуваємо на стадії оцінки цих підпроектів, які нам подав на затвердження Львів, і загальна сума, яку ми виділимо на область, буде залежати від того, скільки і які саме проекти це будуть. Думаю, що остаточна процедура затвердження відбудеться десь у січні-лютому наступного року», – зазначив у коментарі журналістам спеціаліст з транспорту Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) в Україні Іштван Хайцінгер

Він підкреслив, що для підвищення безпеки руху необхідна не тільки роз’яснювальна робота серед населення, а й зміна підходів до проектування і будівництва доріг, а також законодавче забезпечення, яке би дозволило поліції ефективно боротися з порушниками правил дорожнього руху.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 09:01 :19