Новини » Політика 11 грудня, 2018, 19:55
Нардеп Сергій Хлань пояснив, чому Україна не розірвала Договір про дружбу з Росією раніше
ZIK
ZIK

Чому не розірвали раніше цей договір? Бо наше МЗС, посилаючись у міжнародних судах на агресію Російської Федерації, спиралося саме на ці договори дружби. Ці договори дружби були основою звернень до міжнародних судів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція БПП) Сергій Хлань.

Нардеп наголосив, що розірвання Договору про дружбу з Росією – системний процес, який був запропонований Президентом Порошенком. За словами народного обранця, це курс до європейської спільноти.

Також нардеп від БПП повідомив, що Президент дав доручення МЗС вивчити усі існуючі договори з Російською Федерацією, зробити ґрунтовний аналітичний висновок щодо можливості їхнього майбутнього існування і розірвання у найближчий час.

Водночас Сергій Хлань пояснив, чому Договір про дружбу, співробітництво та партнерство з Росією не було розірвано ще у 2014-му році, коли РФ здійснила перший акт агресії щодо України:

«Чому не розірвали раніше цей договір? Бо наше МЗС, посилаючись у міжнародних судах на агресію Російської Федерації, спиралося саме на ці договори дружби. Ці договори дружби були основою звернень до міжнародних судів.

Тому це дійсно запланований процес. Цей процес розірвання – це відхід від нашого колоніального минулого до європейської спільноти», – підкреслив нардеп Сергій Хлань.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада України ухвалила проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року.

За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.

У понеділок, 10 грудня Президент Петро Порошенко підписав закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією.

За його словами, непродовження Договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину стратегії України на остаточний розрив «із колоніальним минулим» і переорієнтацію на Європу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 01:35 :51