Новини » Події Читать эту новость на русском

На Вінничині мародери за допомогою техніки знищили два древні кургани

Фото: vezha.vn.ua

Минулого тижня вінницькі археологи виявили, що «чорні копачі» пограбували два кургани на території курганного могильника в Бершадському районі Вінницької області.

Про це повідомляє видання Vежа з посиланням на співробітницю Вінницького обласного краєзнавчого музею Ольгу Грабовську. За її словами, 7 грудня археологи виїхали на територію могильника та виявили, що два кургани з чотирьох пограбовані.

«На одному з них викопано кілька шурфів розміром 1х2 м, і глибиною трохи більше метра. Інший курган копався із використанням техніки, на ньому вирито 7-метрову траншею і розкоп 2х4 м, глибиною близько 4,5 м. В розкопах, відвалах та навколо курганів залишків кістяків чи археологічних знахідок, виявлено не було (тільки порожні пластикові пляшки і недопалки залишені мародерами). Чи було щось знайдено, не відомо. Можливо, скоро це вдасться дізнатися, спостерігаючи за інтернет-аукціонами», – зазначає Ольга Грабовська.

Фото: vezha.vn.ua
Фото: vezha.vn.ua

Археологи готують заяву в поліцію за фактом вчинення кримінального правопорушення відповідно до статті 298 ККУ.

Фото: vezha.vn.ua
Фото: vezha.vn.ua

Курганний могильник за два кілометри на південь від села Бирлівка Бершадського району було відкрито в 1959 році. Сьогодні там простежується чотири кургани. Наприкінці вересня цього року на кургани виїздила група археологів з вінницького краєзнавчого музею разом із завідуючим сектором охорони культурної спадщини Михайлом Потупчиком. Тоді спеціалісти обстежували два кургани на відстані 2,2 кілометра від Бирлівки. Через те, що курганний могильник був розташований на кукурудзяному полі, обміри та фотофіксацію вирішили відкласти на пізніше.

Loading...