live
Новини » Львів

Львівській міськраді пропонують викупити стадіон «Торпедо» за 7,5 млн. Рішення – за сесією

Банк «Львів» – власник майна та будівель на стадіоні «Торпедо», погодився продати об’єкт міській раді і навіть пропонує нижчу ціну. Втім, така пропозиція банку дійсна лише до кінця року. Відтак, депутати на найближчій сесії ініціюватимуть внесення змін до міського бюджету 2018 року, щоб викупити стадіон та повернути його у власність міста.

Відповідну заяву сьогодні під час прес-конференції зробили голови п’ятьох фракцій у міській раді.

Сергій Івах (БПП), Валерій Веремчук «(Народний контроль»), Тарас Чолій («Українська галицька партія»), Ігор Телішевський («Укроп»), Юрій Кужелюк («Громадянська позиція») також підписали звернення до міського голови з проханням вжити заходів для викупу приміщень на території стадіону «Торпедо» у поточному році. На зустрічі не було нікого з фракції «Самопомочі» та «Свободи», тому їхня позиція наразі невідома.

Сергій Івах розповів, що перемовини щодо викупу стадіону «Торпедо» розпочалися ще минулого року. Втім тоді банк «Львів» погоджувався продати об’єкт за 12 млн грн, нині ж хоче за нього значно менше. У листі від голови правління ПАТ АКБ «Львів» йдеться, що балансова вартість об’єкту нині становить понад 8,9млн грн. Втім банк прийняв рішення продати місту це майно за нижчою ціною – 7,5 млн. грн.

«З огляду на необхідність фінансового планування на 2019 рік, ціна реалізації будівель за адресою вул. Золота, 40а, запропонована у цьому листі, є актуальною за умови проведення відповідних розрахунків до завершення поточного фінансового року», – сказано у листі.

За словами депутата Петра Адамика, йдеться про територію у 2,7 га, тож ціна, запропонована банком, більш ніж приваблива. Член бюджетної комісії Валерій Веремчук зазначив, що вільні залишки у бюджеті розвитку є. Втім, аби таки придбати стадіон ще цього року лише рішення депутатів буде недостатньо – оперативно спрацювати повинні будуть виконавчі органи. Адже після прийняття рішення на сесії 20 грудня, до кінця бюджетного року залишиться лише декілька днів і слід буде встигнути провести розрахунок.

«Сьогодні Федерація футболу проводить змагання серед 150 дитячих юнацьких команд з десяти вікових груп. Це біля 4 тисячі дітей. В нас є попередня домовленість з інвесторм, що якби була така можливість мати стадіон, ми б могли зробити футбольне поле зі штучним покриттям і це дало б нам можливість мінімум 12 годин в день проводити різні заходи з футболу. Зі 155 команд – 112 зі Львова, якщо по годині їм виділяти – не вистачить тижня. Тому для нас дуже важливо мати такий стадіон. Сьогодні у Львові є один стадіон зі штучним покриттям – це стадіон «Сокіл», але він у приватних руках, а також стадіон у Винниках імені Маркевича. Але два стадіони в межах Львова – це мало. Ми проводимо змагання з 3 січня до кінця грудня, тобто в нас нема перерви. На чотири місяці випадає тренувальний процес, якщо немає футбольного поля зі штучним покриттям», – зазначив представник Федерації футболу Львівщини Ярослав Гресьо.

Нагадаємо, стадіон «Торпедо»  перейшов у власність банку «Львів» як застава за борги по кредитах.

 Loading...
Loading...
Loading...