Новини » Політика 11 грудня, 2018, 21:45
Кравчук пояснив, хто насправді підписав відмову України від ядерної зброї
ZIK
ZIK

На той час США та Європа офіційно погрожували Україні санкціями, якщо вона не вивезе зі своєї території ядерну зброю.

Про це заявив перший Президент України Леонід Кравчук в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK.

«Рішення про здачу ядерної зброї України було підписане в Будапешті в 1994 році Президентом Леонідом Кучмою. Я не наголошую на тому, що такий крок був неправильним, але ще раз пояснюю, що я, Леонід Макарович Кравчук, не підписував документу про «здачу ядерної зброї», – наголосив Леонід Кравчук.

Також перший президент пояснив, що термін життя ядерної зброї, яку тоді мала Україна, закінчувався в 1997 році. І з того періоду такий ядерний потенціал став би дуже небезпечним.

«На той час США та Європа офіційно погрожували Україні санкціями, якщо вона не вивезе зі своєї території ядерну зброю. До того ж ця зброя залишилася нам у спадок від СРСР і не була створена в незалежній Україні.

Ядерна зброя – не тільки надто небезпечний, а й дуже дорогий ресурс. Його потрібно весь час замінювати й обслуговувати, що Україна собі не могла дозволити», – підкреслив Леонід Кравчук.

Читайте також: Леонід Кравчук пригадав іронічне запитання Єльцина щодо курсу України

Як повідомляли, глава МЗС ФРН Хайко Маас підняв питання ядерної стабільності та закликав «узяти під контроль гонку озброєнь, яка збільшує напругу у Європі».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 07:18 :25