Новини » Політика 11 грудня, 2018, 17:46
Консули України та РФ зустрілися з шістьма полоненими моряками

Консули України в Російській Федерації сьогодні відвідали ще шістьох українських військовополонених, яких утримують у слідчих ізоляторах «Матроська тиша» і «Лефортово» в Москві.

Про це повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, – інформує УНІАН.

«Отримали вже інформацію про сьогоднішню зустріч. Консули зустрілися з шістьма нашими військовополоненими, зустрілися там же, в СІЗО «Лефортово». Ця зустріч відбувалася в слідчому кабінеті. Спілкуватися довелося у присутності та під контролем працівників СІЗО. Розмова фіксувала на записуючий пристрій», – сказав Погорельцев.

«Стан здоров’я моряків задовільний. Тримаються мужньо. В принципі, скарг на умови утримання або застосування щодо них якогось фізичного впливу немає. Тримаються в камерах по дві особи. Камери обладнані досить нормально, там холодильник, телевізор. Можуть виписувати книжки собі – користуватися бібліотекою», – заявив дипломат.

«Звичайно, усі сподіваються, що ближчим часом матимуть можливість повернутися на Батьківщину. Консули намагаються підтримувати моряків і, в принципі, доводять офіційну позицію країни щодо статусу моряків як військовополонених, інформують про заходи, які вживаються керівництвом країни для їх звільнення і повернення на Батьківщину», – заявив Погорельцев.

«Надається кваліфікована правнича допомога за рахунок держави. Посольством переказано разову грошову допомогу кожному з моряків, але, щоправда, моряки, яких сьогодні відвідували, ще не підтвердили її отримання, але отримають очевидно ближчим часом», – додав він.

Також дипломат уточнив, що завтра, 12 грудня, консули планують відвідати останніх п’ятьох моряків. «Сподіваємося, що зустріч відбудеться. Заплановано, що відбудеться зустріч з наступними п’ятьма моряками», – підкреслив Погорельцев.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала проходження в Керченську протоку українському буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя.

При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися в Одесу, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

Усіх полонених було заарештовано так званим «судом» у Криму, після чого їх перевезли до московських СІЗО «Лефортово» і «Матроська тиша». 7 грудня українські консули відвідали в СІЗО сімох українських моряків, а 10 грудня – шістьох.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:10 :33