Новини » Київ 11 грудня, 2018, 14:43
Кличко: У Києві відкрили моніторинговий центр, щоб контролювати прибирання вулиць від снігу
Мер Києва Віталій Кличко. Фото: kiev.klichko.org
Мер Києва Віталій Кличко. Фото: kiev.klichko.org

Мер Києва Віталій Кличко відкрив диспетчерський центр моніторингу роботи комунального транспорту та збору інформації, що розташований в приміщенні КК «Київавтодор».

Про це повідомляє офіційний сайт політика.

«Ми перебуваємо в Єдиному диспетчерському центрі моніторингу роботи комунального транспорту та збору інформації. Це автоматизована система централізованого контролю і управління комунальною технікою і персоналом комунальних підприємств. Ще декілька років тому, коли йшли опади, мер виїжджав в кожне ШЕУ, перевіряв, де і як працюють спецавтівки. А водії, відпрацювавши маршрут, поверталися в ДЕПО, щоб отримати наступне завдання, куди їм їхати прибирати далі. На сьогодні ці процеси автоматизовані. Вся інформація доступна в одному місці, а робота спецтехніки управляється і контролюється звідси», – зазначив Кличко.

Так, диспетчерський центр моніторингу роботи комунального транспорту та збору інформації забезпечує опрацювання даних GPS-трекерів, встановлених на спецавтомобілі, для моніторингу розташування, маршруту руху комунальної техніки. Також центр надає можливість відображення в гео-системі місцеперебування техніки та типу виконуваної роботи. Це буде дуже корисним і ефективним, наприклад, під час прибирання міста у снігопади.

«Також на кожну одиницю комунальної техніки, в залежності від типу та моделі, визначаються ліміти швидкості. Тож система реєструє за даними з GPS-трекерів перевищення швидкості та сигналізує про це. Система сигналізує і про відхилення від маршруту, що теж важливо», – підкреслив Кличко.

Так, система дозволяє робити зріз інформації щодо роботи техніки по районах або по кожній окремій одиниці (номерний знак, швидкість, вид авто, вид виконуваних робіт тощо).

Крім того, система призначена для диспетчерського управління та контролю за виконанням роботи комунальною технікою. Диспетчер може надсилати повідомлення водію і отримувати від нього зворотній зв’язок. Є, зокрема, і аудіозв’язок. Екран ж водія обладнаний для прийому повідомлень, моніторингу поточних даних авто та формування маршрутів.

Техніка моніторингового центру була закуплена відповідно до тендерних процедур. Загальна вартість – 3,9 млн гривень. У центрі обладнано робочі місця для 4 операторів (кожне робоче місце забезпечене комп’ютером та 2 моніторами), системою моніторингу «відеостіна» (12 моніторів) та пультом керування роботизованими камерами з монітором. До системи моніторингу підключено понад 600 одиниць комунальної техніки.

Окрім того, диспетчерський центр моніторингу роботи комунального транспорту підключений також до центральної системи відеоспостереження.

Також міський голова звернувся представників ЗМІ, аби ті під час опадів у столиці відвідували диспетчерський центр та отримували докладну інформацію про те, як прибирають місто.

За словами мера, наразі така система працює лише в Києві, проте як керівник Асоціації міст України, він планує передавати досвід столиці й іншим українським регіонам.

Нагадаємо, в рамках системи «Безпечне місто» у Києві встановлено 6,8 тисячі камер. Уся інформація з них надходить до міського дата-центру, де й зберігається. Встановлені камери мають функцію розпізнавання облич, номерів автомобілів і обладнані системою фіксації швидкості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 14:58 :19